Коледно чудо: Нотингам победи Нюкасъл

0
0
153

Нотингам поднесе коледен подарък на своите фенове, като постигна първа победа срещу Нюкасъл във Висшата лига в историята на съперничеството между двата отбора в турнира.

Нотингам се наложи в 3:1 като гост и записа първи успех след серия от седем мача без победа в шампионата.

Победата е първа за новия мениджър на Форест Нуно Еспирито Санто, който пое отбора миналата седмица.

С хеттрик за Нотингам се отличи Крис Ууд.

“Свраките” поведоха след гол на Александър Исак в 23-ата минута от дузпа, а Крис Ууд изравни в самия край на първото полувреме.

Ууд даде преднина на Нотингам в 53-ата минута, а седем по-късно новозеландецът оформи своя хеттрик.

Победата измъкна Нотингам от опасната зона и тимът заема 16-о място със 17 точки. Нюкасъл е седми с 29 точки.

снимка: Facebook