Неймар: Бразилия ще гони световната титла

0
0
154

Една от звездите на бразилския национален отбор Неймар вярва, че “Селесао” има сили да спечели титлата на Мондиал 2022. Нападателят на ПСЖ, който през лятото беше свързван с трансфер заради проблеми със съотборника си Килиан Мбапе, смята, че това е възможно най-силният тим, в който е играл.

“Това е най-добрият бразилски отбор, за който съм играл, откакто направих своя дебют. Ние сме силен отбор, печелим и това е много добре. Имаме силна офанзивна линия. В този отбор всеки има определена роля и всички имаме обща цел.
Има смесица от опит и младост. Стараем се един за друг. Играем като отбор, имаме всички шансове да стигнем далеч на Мондиал 2022″, каза Неймар, цитиран от портала Телефут.
В последния си мач Бразилия записа лесен и категоричен успех с 3:0 срещу Гана. Във френския град Льо Авър още в 9-ата минута Рафиня изпълни корнер, а Маркиньос с глава откри резултата. В 32-рата минута Неймар намери с пас Ричарлисон, който с удар по земя от границата на наказателното поле удвои преднината на тима. В 40-ата минута именно нападателят на Тотнъм оформи крайния резултат, като в този случай беше точен с глава след центриране на Неймар от пряк свободен удар.
Във вторник Бразилия ще срещне Тунис отново в контрола, но на “Парк де Пренс”, а в същия ден Гана има проверка с Никарагуа на испанска земя.
Световното първенство ще се проведе в Катар от 20 ноември до 18 декември 2022 година, а “Селесао” е в група със Сърбия, Швейцария и Камерун.