Нефтохимик стигна осми пореден финал

0
0
192

Бургаският Нефтохимик уби мечтите на ЦСКА и за осми пореден път ще е част от решителния плейоф за определяне на волейболния шампион на България. В решителния пети мач от полуфинлната серия, Нефтохимик постигна обрат и победи ЦСКА с 3:2 (19:25, 14:25, 26:24, 25:19, 15:9) в бургаската зала “Младост”.
По този начин Нефтохимик спечели серията с 3:2 победи и ще се изправи срещу действащия първенец на страната Хебър.

Именно това бе финалът в последните четири години, в които Нефтохимик и Хебър си размениха по две победи, а поредните финали за бургаския път са седем, като четири от тях бяха спечелени.
Сега бургаският клуб бе близо до това да пропусне финала, защото губеше с 1;2 гейма, но пък с много силна четвърта част, спечелена с 25:19, успя да прати мача в тайбрек.

В него Нефтохимик поведе с 3:0, а тази разлика продължи при 5:3 и 9:6. Няколко успешни атаки на Матей Михайлович направиха така, че Нефтохимик поведе с 13:8, а след това затвори тайбрека с 15:9, за да си осигури своето място на финал.
Именно Матей Михайлович бе голямата звезда в този пети мач със своите 26 точки.

“Имаше много драма, до самия край. Мачът беше психологически. Видя се, че не си вярвахме в самото начало, правихме много грешки, а ЦСКА се разиграха. Бяха по-спокойни в първите два гейма, но видяхме, че трябва да отвърнем на удара. Момчетата подобриха посрещането си, оттам и атаката потръгна. Ядосах се след втория гейм, защото трябваше да ги събудя, иначе си отивахме вкъщи. От много време сме на гребена на вълната. Това е един много позитивен сезон за нас, нямам думи да изкажа благодарността си към моите състезатели. Трудът им се изплаща, а нашата приказка продължава. Ще видим какво ще можем да дадем срещу Хебър, те са много стойностен отбор”, сподели треньорът на домакините Атанас Петров след победата.

“Мъжки двубой! Може би това са най-точните думи. Изиграхме цялата серия по възможно най-добрия начин. Но разбира се, в спорта, мерилото е победата. В нашия клуб обаче привържениците оценяват нещата, които правят нашите състезатели и това се видя. Нашите състезатели дадоха повече от максимума – като настройка, психическа уравновесеност, технически компоненти. Едно голямо браво на момчетата ми! Умората не беше фактор – просто отборите са много равностойни и беше въпрос на 1-2 ситуации. Може да съжаляваме за третия гейм. Не искам да давам оценка на сезона, други трябва да я направят”, призна колегата му Александър Попов след мача.