Неделев с първи гол за Лудогорец

0
0
268

Шампионът Лудогорец си върна 1-ото място в първенството на България след минимална победа над Локомотив (Пловдив) с 1:0. Така след 31-ия кръг разградчани имат 77 точки, преследвачите от ЦСКА са със 76. Двата отбора си дават директна среща в следващия 32-и кръг в Разград, където до голяма степен може да стане ясно кой ще бъде шампион за сезон 2022/23. Такава е и целта на техническия директор на “орлите” Козмин Моци.

Победата за момчетата на Ивайло Петев осигури Тодор Неделев в 42-ата минута, като това е негов първи с екипа на “орлите”. Иначе домакините имаха много положения за по-убедителен успех, отправиха над 20 удара, но така и не стигнаха до втори гол във вратата на Илко Пиргов.

Шампионите трябваше на два пъти да усмирят радостта си, след като в началните 30 минути два техни гола бяха отменени заради засади. И в двата случая Кайо Видал беше ощетен. Густаво Нонато в 17-ата, Игор Тиаго в 25-ата и Тодор Неделев в 30-ата също се разминаха с гола във вратата на Пиргов.
В 42-ата минута Лудогорец поведе в резултата с точния изстрел на Неделев. Игор Тиаго овладя топката около границата на наказателното поле, задържа и пусна успореден пас на пловдивчанина, а бившият плеймейкър на Ботев (Пловдив) прониза Пиргов с шут от 10-ина метра.

Секунди след началото на второто полувреме Лудогорец можеше да удвои преднината си. Бърнард Текпетей опита да намери Игор Тиаго на голова позиция пред голлинията на Пиргов, а само точната намеса на Хорхе Сегура предотврати второ попадение. Минути по-късно ситуацията се повтори, като сега топката достигна до Тиаго пред зейната врата на Пиргов. По невероятен начин обаче бразилецът прати топката над високо над горната греда за ужас на невярващия треньор на лудогорци Ивайло Петев.
Атаките на домакините продължаваха и Тиаго пропусна още една добра възможност, а в 71-ата минута диагонален изстрел на Кайо Видал профуча покрай страничната греда на Пиргов.
В 77-ата минута резервата Кристиан Мендоса закъсня при финт на Кайо Видал, който влизаше на скорост от ляво, препъна го и съдията Волен Чинков отсъди дузпа. Реферът трябваше сам да види на монитора за помощ на съдиите (системата ВАР) край терена дали има нарушение, а след това отмени първоначалното си отсъждане.
Лудогорци продължиха да атакуват безплодно, но в 87-ата минута Бабакар Дион от близко разстояние с първия удар за гостите в мача можеше да ги накаже.