Наполи с трета шампионска титла на Италия

0
0
247

Наполи триумфира с титлата в италианското футболно първенство за трети път. Това стана факт след равенство 1:1 при гостуването на Удинезе в последния мач от програмата на 33-тия кръг в Серия А. По този начин “небесносините” събраха 80 точки и водят с непреодолимите 16 т. пред втория Лацио. Всичко беше ясно още, когато тимът сломи Ювентус.

Решителния гол за селекцията на старши треньора Лучано Спалети реализира Виктор Осимен. Нигерийският голмайстор на гостите бе точен в 52-рата минута, за да оформи крайния резултат. 22-рият гол на Осимен в Серия А този сезон неутрализира попадението, което Удинезе вкара още в 13-ата минута чрез словенеца Санди Ловрич, за да поведе.

Предишните два триумфа на Наполи в Калчото дойдоха в ерата на Диего Марадона. Аржентинецът, на когото отскоро е кръстен клубният стадион, изведе тима до титли през сезон 1986/87, както и през 1989/90.
След спечелената титла празненствата по улиците на Неапол започнаха, а фойерверките и радостните възгласи огласяваха улиците на града цяла нощ.

В другия мач, игран снощи, Емполи постигна домакинска победа с 3:1 над Болоня, с която се отдалечи на осем точки от зоната на изпадащите. Точни бяха Жан-Даниел Акпа Акпро и Николо Камбиаги, а Джон Лукуми от тима на гостите си вкара автогол още в първата минута на мача. За Болоня почетното попадение бе дело от дузпа на Рикардо Орсолини в 88-мата минута, с което бе оформен крайният резултат, а през първото полувреме два гола на гостите бяха отменени заради игра с ръка.