Наполи излъга Милан и оглави Серия А

0
0
193

Отборът на Наполи се върна на върха в класирането в Серия А след победа с 2:1 над шампиона Милан като гост. Последният мач от седмия кръг в италианското първенство изобщо не разочарова откъм зрелище, особено през втората част, когато паднаха и трите гола. През първата част Милан бе по-опасният отбор, но гредата спаси Наполи от гол след удар на Оливие Жиру.

В 52-рата минута гостите от Неапол получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу грузинската сензация Хвича Кварацхелия. Първоначално съдията Маурицио Мариани подмина ситуацията, но след намесата на системата за видеоповторения (ВАР) той промени решението си и отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Матео Политано и бившият халф на Интер не сбърка за 0:1.

Милан успя да изравни в 69-ата минута чрез Жиру. Французинът хвърли в екстаз зрителите по трибуните на “Сан Сиро”, засичайки центриране на Тео Ернандес.
Радостта на домакините обаче се оказа съвсем кратка, тъй като в 78-мата минута Джовани Симеоне вкара нов гол за гостите. Аржентинецът бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава центриране на Марио Руи, за да донесе победата на тима си.

С успеха Наполи събра 17 точки от 7 мача и води пред Аталанта заради по-добрата си голова разлика. Милан е на пета позиция с 14 точки, като това бе първо поражение през сезона за “росонерите”.