Мура спъна Лудогорец в Шампионската лига

0
0
305

Словенският Мура спъна Лудогорец в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионска лига. На стадиона в Мурска собота гол така и не падна и всичко ще се реши в реванша в Разград след седмица.

Българският шампион започна по-активно срещата и отправи няколко опасни центрирания в наказателното поле на съперника, но безуспешно. Картината не се промени в първия половин час игра “орлите” владееха инициативата и натискаха в търсене на откриващо попадение, но докато домакините разчитаха на контраатаки.

Все пак, Мура показа зъби и отправи единствения точен удар по посока една от двете врати до почивката, дело на Михаел Клепач, който бе отразен от Кристиан Кахлина. След намесата на стража на Лудогорец, родният тим стреля още няколко пъти неточно по посока вратата на Матко Обрадович, предимно чрез Каули Оливейра. В края на първото полувреме Пиерос Сотириу пропусна най-изгодния шанс за възпитаниците на Валдас Дамбраускас, след като от близка дистанция стреля над вратата на Обрадович.

След паузата словенският първенец стартира по-настървено и Кахлина отново трябваше да се намесва, този път след изстрел на Лука Бобичанец. Последва и опасен шут на Клемен Щурм. Играчите на Анте Шимундза се възползваха от отпускането в редиците на нашия тим и имаха далеч повече комбинации и атаки в предни позиции. След около час игра Жордан Икоко получи пас зад гърба на защитата от Каули, но топката избяга на десния краен защитник на разградчани и стана невъзможна за точен удар. Постепенно гостите изнесоха играта в предни позиции и опитаха на свой ред натиск, като резервата Елвис Ману стреля опасно, но отново в аут.

В 83-ата минута Мура стигна до най-доброто си положение в срещата, след като капитанът Жига Коус получи на удобна позиция, но шутът му намери напречната греда на Кахлина, а при добавката изстрелът от играч на домакините не бе точен. „Зелените“ бяха близо до попадение в заключителните мигове, когато влезлият от пейката Мавис Чибота центрира меко и намери Кирил Десподов, който надскочи съперник, но ударът му с глава бе мина встрани от целта.
Така Лудогорец беше свален на земята, след като в събота играчите на Валдас Дамбраускас разхиха ЦСКА с 4:0 насред София за петата си Суперкупа на България. Сега статистиката сочи, че разградчани не успяха да отправят нито един точен удар по посока вратата на Мура.