Моуриньо направи шпалир на Динамо Загреб

0
0
360

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо направи нещо невиждано в модерния футбол. След загубата от домакина Динамо Загреб с 0:3, португалецът влезе в съблекалнята на хърватите, за да поздрави играчите. Той даже им ръкопляска за сърцатата игра.

Динамо всъщност сътвори сензацията в 1/8-финалите на Лига Европа с успеха с 3:0 над скъпата селекция на англичаните. Хърватите преодоляха пасива от два гола след първия мач, след като в редовното време биха с 2:0 и вкараха мача в продължения. Там хърватите забиха още един гол и така елиминираха “шпорите”. В главен герой се превърна Мислав Оршич, който разпиля звездната селекция, водена от Жозе Моуриньо. “Шпорите” инкасираха хеттрик от балканеца, който се разписа в 62-а, 83-а и 106-ата минути.

Иначе след вяло първо полувреме, второто хърватите, които са раздирани от съдебни проблеми, скриха топката на англичаните. Лекцията на Мислав Оршич тръгна след час игра, когато футболистът пое топката и шутира мощно. Юго Лорис не успя да реагира и така домакините поведоха с 1:0. Четвърт час преди края Лукаш Моура получи на чиста позиция, но стреля покрай вратата.
Слабата игра от страна на Тотнъм продължи и в следващите минути. Хърватите показаха хъс и се хвърлиха в атака в търсене на втори. В 83-ата минута Оршич отново бе в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа за 2:0. След прекрасна комбинация той се озова на добра стрелкова позиция и със силен удар в центъра на вратата преодоля Лорис. Тотнъм изглеждаше в шок от случилото се. До изтичането на редовното време все пак „шпорите“ потърсиха гола, но Динамо успя да неутрализира класните нападатели и срещата навлезе в продължения.
В 106-ата минута Мислав Оршич оформи хеттрика си и прати в размисли Жозе Моуриньо. 28-годишният нападател си освободи пространство на границата на наказателното поле и с плътен удар матира за трети път от началото на мача Юго Лорис – 3:0.