Монтана посрами ЦСКА 1948 за Купата на България

0
0
317

Втородивизионният Монтана поднесе втората изненада в турнира за Купата на България. В мач от 1/16-финалната фаза тимът посрами и елиминира елитния ЦСКА 1948 с 1:0. Единственият гол на стадион “Огоста” вкара Атанас Карачоров след час игра и така накара феновете на тима да забравят за лошата новина. Тя бе свързана с централния нападател Стефан Христов, който бе хванат да шофира след употреба на кокаин, и веднага бе отстранен от клуба. Това обаче явно не повлия на съотборниците му и те се класираха за осминафиналната фаза на надпреварата.
ЦСКА 1948 пък стана вторият отстранен елитен отбор, след като преди това и Царско село напусна турнира, загубвайки изненадващо от третодивизионния Левски (Крумовград).

Неприятностите за тима от столицата започнаха още в началото на мача, тъй като в 4-ата минута националът Ивайло Чочев трябваше да замени контузилия се Емил Мартинов. Първата част бе сравнително равностойна и без чисти голови положения пред двете врати.
ЦСКА 1948 опита да е по-активният от двата тима в предни позиции, но така и не създаде някаква по-сериозна опасност пред вратаря Петров. Вялата игра на двата отбора продължи и след почивката. От това темпо по-добре се възползваха домакините, които откриха резултата в 60-ата минута. Резервата Атанас Карачоров се възползва от разбъркване след центриране от корнер и от границата на вратарското поле простреля националния страж Даниел Наумов.

Така в крайна сметка ЦСКА 1948 отпадна, докато Монтана продължава към осминафиналите, за които се класираха още споменатият в началото Левски (Карлово) и елитните Локомотив (Пловдив), Берое и Арда (Кърджали). Другите мачове от кръга са в сряда и в четвъртък.