Монреал излъга Торонто в мач №1

0
0
369

Монреал Канейдиънс спечели гостуването си на Торонто Мейпъл Лийфс с 2:1 и повече с 1:0 победи в първия кръг на плейофите в НХЛ. Успехът на гостите дойде малко изненадващо, на фона на представянето на двата тима през редовния сезон. Торонто дълго време бяха отбора с най-добри показатели в НХЛ и завършиха на първа позиция в Северната дивизия със 77 точки, докато Монреал се промъкна през иглени уши в елиминациите, заемайки четвърто място с актив от 59 т., най-малко от всички отбори в плейофите. Освен това Канейдиънс приключиха кампанията с пет поредни загуби и победата тази нощ дойде много изненадващо за всички специалисти. Ключът към успеха на гостите бе опазването на голмайстор №1 през редовния сезон Остън Матюс. Той приключи кампанията с 41 попадения, далеч пред втория в класацията Конър МакДейвид, който завърши с 33, но срещу Монреал не успя да запише даже и точка.

В герой за гостите се превърна ветеранът на вратата Кери Прайс, който записа първи старт от 19 април, след като пропусна последните 13 двубоя на своя тим от редовния сезон. Прайс направи 35 спасявания срещу “кленовите листа” и записа 30-а победа през кариерата си в плейофите. Решаващото попадение бе дело на Пол Байрън, който се разписа при числено предимство на противника малко повече от 7 минути преди финалната сирена. Преди това Монреал бяха открили резултата 12 минути след началото на двубоя, когато се разписа Джош Андерсън, след подаване на Ерик Стаал и Тайлър Тофоли. През втората третина Торонто успя да изравни резултата след попадение на Уилям Ниландер. Стражът на “кленовите листа” Джейк Кембъл спаси 28 от общо 30 удара на съперника в дебютната си среща в плейофите, но това не стигна за победа на неговия отбор. Все пак Торонто ще бъдат домакин и на мач №2, който ще се играе в неделя рано сутринта от 2.00 часа българско време, когато ще опитат да изравнят резултата в серията.