Младок елиминира големия Федерер в Хале

0
0
354

Десеткратният шампион на турнира в Хале Роджър Федерер отпадна още в осминафиналите, след като загуби от канадеца Феликс Оже-Алиасим с 6:4, 3:6, 2:6.

Това бе първи мач между Федерер и 20-годишния талант. Интересното е, че и двамата празнуват рожден ден – 8 август – но швейцарецът е с 19 години по-възрастен от съперника си. Един пробив бе достатъчен на бившия №1 в света, за да спечели първия сет с 6:4, но след това Оже-Алиасим заигра изключително солидно и не даде повече възможност за пробив за носителя на 20 титли от Големия шлем, като от своя страна взе подаването му три пъти, за да стигне до обрат след час и 44 минути игра.

По този начин канадецът постигна най-голямата победа в кариерата си и общо четвърта срещу тенисисти от топ 10 от 19 опита.
“Това е невероятна победа, не го очаквах. Разбира се, че започнах мача с нагласата да спечеля, но Роджър бе моят идол като дете, както и на много други. За мен е голяма чест, че успях да играя срещу него, преди той да се откаже. Винаги ще ценя тази победа”, коментира Оже-Алиасим.

За Федерер това е първа загуба в първите два кръга на турнира в Хале след 32 поредни победи, като той бе достигнал четвъртфиналите във всичките си 17 участия в надпреварата до момента. Това беше първи мач за легендата, който наскоро се отказа от участие на “Ролан Гаорс”, за да се готви за сезона на трева. За Оже-Алиасим предстои сблъсък с германеца Ян-Ленард Щруф или Маркос Гирон от САЩ.