Историческо класиране за Милена на Световната купа по биатлон

0
0
411

Спринтът на 7,5 км при дамите откри програмата от последния кръг за Световната купа по биатлон, който се провежда в Йостерсунд, Швеция. Той се оказа исторически за България. Представянето на Милена Тодорова в днешното състезание е повече от отлично. Биатлонистката от Троян беше безпогрешна на стрелбището и с добро ски бягане завърши на 8-ма позиция в крайното класиране с изоставане от 22,3 секунди от победителката.
Тодорова премина трасето в шведския зимен център Йостерсунд за 19:06.9 минути, като бе безгрешна в своите две стрелби на един от най-коварните огневи рубежи в тура.

Българката ще има отлични изходни позиции за съботното преследване, а има и огромни шансове да се класира за последния масов старт за сезона. Това е и най-добрият резултат в кариерата на Милена Тодорова до този момент. До момента бе 17-о място от индивидуалната надпревара на 15 километра на Световното първенство в Антхолц-Антерселва, Италия, през миналата година беше топкласирането на нашата. На европейското тя записа и едно 11-о място, но там силните ги нямаше.

Още две наши състезателки участваха в спринта. Мария Здравкова сгреши веднъж и финишира 73-та, а Даниела Кадева е 76-та с две наказателни обиколки.

Тирил Екхоф продължава победната си серия и през днешния ден. Норвежката сбърка един път и изпревари за първото място Доротея Вийрер (Италия), която мина без грешка през стрелбището. На трето място се класира Ингрид Тандреволд, също без наказателни обиколки.
За Екхоф, която през миналата седмица в Нове Место, Чехия, си гарантира големия кристален глобус за сезона, това е седма поредна победа в спринта и общо 13-а за кампанията.

По-късно през деня в Йостерсунд ще се проведе и спринтът на 10 км при мъжете.

Снимка: БФБиатлон