Милан оглави Серия А след бой по Ювентус

0
0
201

Милан победи с 2:0 Ювентус на “Джузепе Меаца” в дербито на 9-ия кръг в Серия А. Фикайо Томори откри резултата в добавеното време на първата част, а Браим Диас го удвои в 54-ата минута. Успехът изравни “росонерите” с лидерите Наполи и Аталанта с по 20 точки, които обаче са с мач по-малко. А “Старата госпожа” остава на осмата позиция с 13 т. Така проблемите на торинци се върнаха на дневен ред – тимът на Макс Алегри беше взел глътка въздух през седмицата.

Юве можеше да поведе в деветата минута чрез Хуан Куадрадо, след което шампионите наложиха тотална доминация. Това доведе и до две греди, които бяха дело на португалския нападател – Рафаел Леао. Междувременно домакините поискаха дузпа след игра с ръка на Влахович в наказателното поле, но ВАР прецени, че нарушение няма. Все пак в добавеното време “росонерите” стигнаха до гол. Тогава те получиха корнер, след като Даниеле Орсато не уважи претенциите на гостите за нарушение на Ернандес срещу Куадрадо. Жиру пробва удар, който срещна тялото на Томори. Защитникът обаче също стреля и така откри резултата в полза на своя тим. В 54-ата минута Диас нахлу в наказателното поле и отправи шут, който се оказа неспасяем за Шчесни.

Последваха неточни удари с глава на Жиру и резервата Крунич. В 67-ата минута Милан можеше да вкара нов гол. Тогава Ернандес беше изведен сам срещу вратаря. Левият бек избяга настрана и задържа топката, като вместо да подаде на Леао, той стреля неточно. В 71-вата минута Юве най-после стигна до голова възможност, но тогава Татарушану без проблем улови топката след удар с глава на Милик. В 78-ата минута домакините отново поискаха дузпа – този път за игра с ръка на Бремер, но реферът отново не посочи бялата точка. В 84-тата минута комбинация между Милик и Мойс Кийн доведе до шут на резервата, но добра намеса на Калюлю доведе до корнер.