Мико Кузманов ще играе и на US Open

0
0
314

Димитър Кузманов започна със страхотен обрат и победа над поставения под номер 6 белгиец Кимер Копеянс в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите “Чалънджър” в Тампере (Финландия) с награден фонд 44 820 евро. Втората ракета на България се наложи с 1:6, 6:3, 7:6 (6) над 27-годишният Копеянс, който е №205 в световната ранглиста. Срещата продължи 2 часа и 22 минути игра.

С този успех Кузманов заработи 7 точки и си гарантира рекордно класиране в световната ранглиста. Пловдивчанинът влиза в топ 230 на света и с това си осигури участие в квалификациите на US Open. Това е трети пореден турнир от Големия шлем за Мико, който участва в пресявките на “Ролан Гарос” и на “Уимбълдън” за пръв път в кариерата си.

Кузманов ще играе във втория кръг срещу победителя от мача между Гонсало Оливейра (Португалия) и Манюел Гинар (Франция).

Мико започна лошо срещата и загуби първите пет гейма, а след това и първата част с 1:6. Копеянс стигна първи до пробив и във втората част за 2:1. Кузманов обаче отговори веднага с рибрейк, а след това проби за 5:3 в негова полза. На собствен сервис Мико изравни сетовете с гейм на нула.
В третата решителна част пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Кузманов изпусна мачбол при 6:5 точки, но от втората си възможност затвори срещата с 8:6 точки.

Снимка: БФТенис