Кузманов взе сет, но падна от №87 в света в Дубай

0
0
282

Националът на България за Купа „Дейвис” Димитър Кузманов изигра много силен мач, но отстъпи в първия кръг на квалификациите на ATP 500 турнира в Дубай. Мико, който получи уайлд кард за турнира, загуби с 6:7 (4), 6:4, 1:6 от Емил Руусувуори от Финландия, който е номер 87 в световната ранглиста. Срещата продължи 2 часа и 20 минути.

Кузманов допусна пробив още в първия гейм на мача, но успя веднага да отговори с рибрейк за 1:1. При 2:3 Мико отново изостана с пробив, но пак отговори с рибрейк за 3:3. До края на първия сет нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Кузманов отстъпи с 4:7 точки.

Във втората част Руусувуори поведе с 3:1, но Мико спечели следващите четири гейма за да обърне резултата до 5:3 в своя полза. При 5:4 Кузманов затвори сета с гейм на 30.
За съжаление Руусувуори поведе с 5:0 в третата решителна част и затвори мача с 6:1. Следващият опонент на 20-годишния тенисист е Виктор Троицки, който по-рано се справи с осмия поставен Марк Полманс.

Кузманов получи „уайлд кард” благодарение на Dubai Duty Free – собственик на седмицата, в която се провежда Sofia Open и Стефан Цветков – президент на Българката федерация по тенис.

Снимка: bgtennis.bg