Меси изравни рекорд на Шави в Барселона

0
0
460

Лионел Меси изравни рекорд на Шави Ернандес по брой мачове за Барселона. Суперзвездата на модерния футбол изигра среща №767 за “каталунците”. Така той настигна по този показател другата легенда на клуба, който беше лидер досега в класацията. Наскоро Меси догони Шави и по брой мачове в Ла Лига.

Меси изравни рекорда при разгрома над Уеска с 4:1 от 27-ия кръг на Ла Лига. Именно той даде тон за успеха на своя тим с красив гол в 13-ата минута. След това Антоан Гризман удвои с гол-красавец в 35-ата минута, но гостите намалиха от дузпа в 45-ата минута, реализирана от Рафа Мир. Оскар Мингеса обаче върна преднината от два гола на домакините в 53-ата минута, а в самия край на мача отново Меси оформи крайното 4:1. Аржентинецът вече има 21 гола в 25 мача в Ла Лига, като води при реализаторите с три пред Луис Суарес. Той достигна до 20 гола в първенството за 13-и пореден сезон.

“За мен е голяма чест да стигна до този брой мачове за Барселона. Благодаря на всички колеги, които се присъединиха към мен през тези години, както и на семейството и приятелите ми, че са винаги до мен“, написа във фейсбук Меси. Той обаче все още мотае ръководството на тима и се дърпа от подписването на нов договор, след като настоящият му изтича в края на сезона.

Барса можеше да спечели и по-убедително, като нацели и две греди, но и гостите можеха да си тръгнат с по-почетна загуба, тъй като пропуснаха някои добри възможности пред Марк-Андре тер Стеген. Победата е четвърта поредна за Барселона, а тимът продължи да бъде много стабилен и удължи серията си без загуба.
Каталунците събраха 59 точки и са втори в класирането на Ла Лига с, докато първи е Атлетико Мадрид с 63, а Реал е трети с 57. До края на сезона остават още 11 кръга, така че борбата за титлата вече е отворена.

Снимка: facebook.com