Лео Меси с голям рекорд за Аржентина

0
0
232

Суперзвездата Лионел Меси отново пренаписа историята, след като стана първият футболист с поне 100 гола за националния отбор на Аржентина.

Световният шампион от Катар се разигра в контролата с Кюрасао (7:0) и още до 37-ата минута беше оформил своя хеттрик, с помощта на който вече има цели 102 попадения с националната фланелка. С тях той се доближи до Али Даеи, който заема второто място сред футболистите с най-много голове на ниво национални отбори. Бившият нападател на Байерн (Мюнхен) приключи кариерата си със 109 гола за Иран, а над всички в тази класация е Кристиано Роналдо със своите 122 попадения за Португалия.

Именно Лео откри резултата в 20-ата минута и за по-малко от четвърт час изкова хеттрика си, разписвайки се за втори път за вечерта в 33-ата минута. Нико Гонзалес и Енцо Фернандес нанизаха останалите попадения през първото полувреме.

След почивката гаучосите видимо намалиха темпото, за да не посрамят съвсем футболното джудже. В 78-ата минута Анхел Ди Мария вкара от дузпа, за да покачи на 6:0, а девет минути след това защитникът Гонсало Монтиел също записа името си на светлинното табло.

Преди няколко дни аржентинците победиха само с 2:0 Панама в първия си мач след спечелването на световната титла. Тогава Меси отбеляза втория гол в заключителните секунди на мача, а за Панама игра халфът на Етър Мартин Моран. Днес титуляр за Кюрасао беше бившият футблист на ЦСКА – София Върнан Анита, а в 73-ата минута на терена се появи и защитникът на Локомотив (Пловдив) Джовани Трупе.
След края на мача Меси си размени фланелката с вратаря на гостите Елой Роом, а после получи специална награда по повод достигането на 100 гола с екипа на Аржентина.