Меси не беше достатъчен за Аржентина срещу Чили в памет на Дон Диего

0
0
488

Аржентина и Чили завършиха 1:1 в двубой от първи кръг в група А на турнира Копа Америка. Срещата се игра на стадион “Олимпико Нилтон Сантос” в Рио де Жанейро.
Голямата звезда на “гаучосите” Лионел Меси откри резултата в 33-ата минута, разписвайки се след чудесно изпълнение на пряк свободен удар.

В 57-ата минута Артуро Видал пропусна дузпа, но нападателят на Чили Едуардо Варгас бе на точното място и възстанови равенството, което се запази до края.

Мястото се оказа достойно за почит към един от най-големите в историята на играта въобще – Марадона, а в добавка неговият наследник сам даде своя принос за тази почит Това бе първият мач на Аржентина на Копа Америка след смъртта на гиганта Дон Диего през ноември 2020-а. Меси посочи към небето и бе ясно на кого посвещава попадението.
Малко по-късно, след края на първото полувреме, бразилските организатори показаха огромна класа. Над стадиона – за съжаление празен – настана мрак, всички светлини бяха загасени и започна триминутно шоу с видеоефекти, музика с някои любими на Диего парчета, негова холограма, която жонглираше в центъра на терена, откъси от интервюта на Марадона, както и великият му гол срещу Англия от 1986 г.

В другия двубой от група А Парагвай срази Боливия с 3:1 в Гояния. Боливийците успяха да открият резултата още в 10-ата минута, когато Ервин Сааведра бе точен от дузпа. Неговият отбор обаче остана с човек по-малко в края на полувремето – Хауме Куеляр извърши грубо нарушение и получи втори жълт картон.

С човек повече Парагвай успя да наниже три безответни гола, автори на които станаха Алехандро Ромеро (62) и Анхел Ромеро (65, 80). Така Парагвай оглави класирането в групата с 3 точки.