Меси тегли Интер към още един трофей в САЩ

0
0
1167

Интер Маями се класира за финала на турнира за Купата на САЩ, най-старият действащ национален футболен турнир в Съединените щати и второто най-старо отборно първенство в американските спортове. Тимът на Лео Меси отстрани на полуфиналите домакина Синсинати след 2:2 в редовното време, 3:3 в продълженията и 5:4 при последвалите дузпи.
Звездата на тима от Флорида и съотборниците му спечелиха след изпълнение на дузпи във втори пореден мач. Тимът от Маями изостана с 0:2 след като за Синсинати се разписаха Лусиано Акоста в 18-ата и Брандън Васкес в 53-ата минута. С два гола на еквадорския нападател Леонардо Кампана, дошли след асистенции на Лионел Меси в 68-ата и седмата минута на добавеното време, Интер Маями изравни за 2:2 и прати мача в продължения.
Впоследствие съперниците си размениха по още едно попадение. Интер излезе напред в резултата в 93-ата минута, когато Жозеф Мартинес се разписа за 3:2, а Синсинати изравни за 3:3 чрез Юя Кубо в 114-ата минута. Мачът ще бъде запомнен като първия, в който Меси не се разписа в редовното време. Въпреки това Меси направи нещо много по-ценно от това да трупа слава на головата си сметка, а се прояви като истински капитан и отборен играч. Сега Меси съвсем скоро може да вдигне историческия 45-и трофей в своята кариера.

През нощта Меси отбеляза първата дузпа за Интер, съотборниците му не сгрешиха при следващите изпълнения, а домакините пропуснаха петата си дузпа и отпаднаха от турнира.
В другият полуфинал Хюстън Динамо се справи у дома с Реал Солт Лейк с 3:1 и също заслужи място на финала на 27 септември във Форт Лодърдейл, Флорида. Големият финал предстои да се изиграе на 27-и септември (сряда) от 23.00 българско време.