10 македонци спънаха ЦСКА на старта в Европа

0
0
656

ЦСКА завърши 0:0 при гостуването си срещу Македония Гьорче Петров в първа среща от втория квалификационен кръг в турнира Лига на конференциите. При изключително топло време от над 35 градуса и при засилени мерки за сигурност на тренировъчната база на македонската футболна федерация, играта беше равностойна през първата част. “Червените” опитваха да нападат постепенно, докато футболистите на домакините разчитаха предимно на дълги подавания.

В 18-ата минута Тибо Вион центрира от ъглов удар и Мено Кох не успя да я насочи с глава към вратата, а след това защитата на Македония Гьорче Петров изчисти току пред погледа на Дюкенс Назон, който направи официален дебют за ЦСКА. В 30-ата минута Вион пак прати топката в наказателното поле от пряк свободен удар, но ударът с глава Маурисио Гарсес не намери целта. Пет минути след това Есмин Личина не уцели вратата, след като засече с глава центриране от фаул. В допълнителното овреме на първата част Матеус Ламос извърши нарушение срещу Енес Махмутович и получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки домакините в намален състав.

През втората част се очакваше по-сериозен натиск от страна на ЦСКА, но възпитаниците на Саша Илич не успяха да създадат сериозни положения пред вратата на Македония. Включването в игра на Калоян Кръстев, Радослав Живков, Лазар Туфегджич, Асен Дончев и Амос Юга не доведе до очаквания резултат. Попадение за домакините беше отменено заради нарушение в атака още в първите минути на полувремето. В 53-ата минута Стевковски спаси вратата си от попадение след опит за гол на Туфегджич. Четвърт час след това обаче се стигна до страхотен шанс за Македония. Защитата на българския отбор не успя да изчисти топката и капитанът на домакините Ермедим Адем стреля от около 20 метра, то кълбото излезе в аут. В заключителната част от двубоя играта, а ЦСКА не успяваше да създава сериозни голови положения. В 87-ата минута Асен Дончев и Калоян Кръстев надскочи защитата на домакините, но стреля неточно с глава. В третата минута на добавеното време Кръстев отново опита да се разпише, но се получи пак към Радослав Живков, който от съвсем близо не успя да прати топката в мрежата. Ударът от фаул на Филип Мишевски над вратата беляза края на двубоя. Срещата-реванш е в София след една седмица.