Марица става шампион за първи път в Пловдив

0
0
436

Марица (Пловдив) може да стане шампион в Национална волейболна лига Демакс за първи път в Пловдив. Маричанки посрещат в реванша от финалните плейоф Казанлък Волей (Казанлък). Двубоят е утре, от 17.30 часа в зала “Сила” в Пловдив.

Маричанки могат да спечелят седмата си поредна титла в Пловдив за първи път. До момента Марица спечели пет от трофеите си в София, а през миналия сезон маричанки получиха трофея, след като беше решено първенството да не се подновява. В Пловдив Марица, който е абсолютен доминатор в България, е вдигал два трофея, но те бяха в турнира за Купата на България през 2012 и 2019-а години.

В първия сблъсък между двата отбора в понеделник в Казанлък шампионките бяха категорични и победиха с 3:0 (25:21, 25:13, 25:22) гейма и така вече водят с 1:0 победи и са на само един успех от трофея.
Евентуално трета среща между двата отбора е планувана да се играе на 17 април в зала “Сила”.

Това ще е четвърта среща между двата отбора този сезон. Марица победи с 3:1 като гост в Казанлък в редовния сезон и 3:0 в Пловдив. В понеделник в първият финален сблъсък в Казанлък “жълто-сините” записаха нов успех с 3:0.
При успех утре Марица ще спечели петия дубъл в историята си след 2015, 2017, 2018 и 2019.

Съдии на двубоя ще бъдат Иван Дурев и Стелиян Дончев.
Двубоят за титлата ще се играе при закрити врата, но ще бъде излъчван в официалния Youtube канал на клуба. Мачът ще бъдат предаван и по телевизия Б1Б Спорт.

Снимка: Марица