Мъри и Левски продължават да затъват

0
0
1059

Отборът на Левски продължи черната си серия в Първа лига и записа пети пореден мач без победа, след като направи нулево равенство при гостуването си на Черно море в отложен мач от първенството. На стадион “Тича” във Варна двата тима направиха много слаб мач, като не успяха да отправят нито един точен удар в редовното време, преди гостите да уцелят вратата на съперника в продължението.

След безлично първо полувреме, веднага след почивката “сините” получиха отличен шанс да поведат в резултата след лошо връщане към вратаря на “моряците” Георги Георгиев, пресечено от Уелтон, но бразилецът не успя да уцели опразнената врата, след като преодоля стража на домакините. До края на двубоя двата отбора продължиха да бъдат ялови в атака и не направиха нищо запомнящо се.

По този начин Левски регистрира четвърто поредно равенство в шампионата и общо пети мач без победа, като в този период играчите на Станимир Стоилов са отбелязали само два гола. Така “сините” остават на шесто място в класирането с 28 точки, цели 12 по-малко от лидера ЦСКА, докато Черно море е на пета позиция с точка повече.

“Стана доста нервен мач. Нашият отбор игра под голямо напрежение през първото полувреме. През второто полувреме променихме поведението си. Имахме 2-3 ситуации, които трябваше да вкараме. “Тича” е доста негостоприемен стадиона. Трябва доста по-добре да контролираме топката. Отборът играе под напрежение. Влязоха двама 17-годишни. Младите се включиха активно и добре. Очаквах много по-голяма увереност през второто полувреме”, започна Мъри Стоилов.

“При нас е ясно, че атакуващите опции ги няма – с най-голям опит и самочувствие. Ще трябва да се справяме и с тези моменти. Можехме да спечелим мача, стана повече битка. Ние имаме чистите ситуации, пред нашата врата не си спомням да имаше ситуации. На Краев ще му изтече наказанието, надявам се и Кръстев да е готов. Ние трябва да сме много по-уверени и с по-голямо самочувствие”, коментира още той.

“В такива равностойни двубои всяка ситуация е златна. Ние имахме две прекрасни за реализиране. Явно сме под голямо напрежение. Вижда се и в играта. Това е пътят. Левски трябва да преодолее проблемите и всякакви видове кризи. Надяваме се водещите ни футболисти в атака да се завърнат. Ако бяхме в оптимален състав в тези пет мача, три щяхме да спечелим.
Винаги се старая да спазвам добрия тон. В декларацията е казано какво иска Левски – разговори за изчистване на всички проблеми в българския футбол”, завърши Стоилов.