Гуардиола след 6:3 над РБ Лайпциг: Германците никога не се предават

0
0
379

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола се изказа ласкаво за РБ Лайпциг след мача между двата тима, спечелен от “гражданите” с 6:3. Испанецът изтъкна стремежа на “червените бикове” постоянно да атакуват, независимо от съперника и резултата.

“РБ Лайпциг никога не се предава. Те играят в режим “всичко или нищо”. Срещу тях никога нямаш усещането, че мачът е решен. Няколко пъти успявахме да вкараме гол веднага след техен такъв и това много ни помогна”, започна Гуардиола.

“Германците са млад отбор, много качествен и агресивен. Наистина фантастичен тим. Това, което правят, е позитивен знак за футбола. Ние победихме, защото имаме по-качествените играчи. В последните ни три мача вкарахме 16 гола. Иска ми се да видя повече фенове срещу Саутхамптън в събота. Излизаме срещу опасен съперник и каня привържениците да дойдат да ни гледат”, призова Пеп.

На “Етихад” Нейтън Аке изведе домакините напред в 16-ата минута. В 28-ата Норди Муклеле от Лайпциг си отбеляза автогол и резултатът стана 2:0. В 42-ата минута Кристофър Нкунку даде надежда на германския отбор с попадение за 1:2, но във втората минута на добавеното време на първата част Риад Марез бе точен за 3:1 от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР заради игра с ръка на Лукас Клостерман.

През втората част Нкунку (51) реализира второто си попадение в срещата, но само пет минути по-късно Джак Грийлиш вкара гол за 4:2. Нкунку оформи своя хеттрик в 73-ата минута и интригата в срещата бе жива при 4:3, но две минути след това Жоао Кансело вкара гол за 5:3, а после дойде време и за червен картон на Анхелиньо. Крайният резултат бе оформен пет минути преди края от Габриел Жезус, като бразилският нападател току-що се бе появил в игра на мястото на 100-милионната покупка Джак Грийлиш.