Лудогорец на 1/4-финал за Купата на България

0
0
364

Лудогорец уверено се класира за 1/4-финалите за Купата на България. Без да си дават много зор “орлите” победиха домакина Царско село с 2:1. На стадиона в хотелския комплекс головете вкараха Мавис Чибота (33) и Абел Анисе (45), а почетно за столичани се разписа Дилан Мертенс (59). Разградчани имаха и късмет, защото последните 20 минути се отпуснаха, а Лука (87) прати топката в мрежата на Пламен Илиев, но попадението бе отменено, тъй като нападателят бе в положение на засада.

Иначе гостите стартираха малко по-активно и още в третата минута Мавис Чибота опита удар, но Ивайло Марков застана на пътя на топката, която излезе в корнер. В 14-ата минута Чибота стреля от пряк свободен удар, но опитът на крилото на “орлите” не затрудни Михаил Иванов. Секунди по-късно отново той бе близо до гола. Атакуващият футболист се справи с бранителите на Царско село и стреля, но кълбото премина близо до целта. Така малко след 30 мин игра Чибота получи извеждащо подаване от Елвис Ману, след което без проблем прати кълбото в мрежата на “царете”.
В 37-ата минута звездата на “зелените” Антон Недялков получи контузия. Бранителят се сблъска с Лесли Са и трябваше да бъде принудително заменен от Козмин Моци. Недялков е със съмнение за тежка контузия, която ще го извади от игра до есента.
Секунди преди края на първата част футболистите на Валдас Дамбраускас стигнаха до втори гол. В автор на попадението се превърна Анисе, който се разписа с глава след центриране от корнер и голямо разбъркване.

В 59-ата минута Дилан Мертенс отне топката в средата на терена, използва празното пространство и с точен удар наказа Пламен Илиев, който също не успя да се намеси особено качествено. До края играчите на Любо Пенев опитаха натиск, но стигнаха само до отменения гол на Лука.