Лудогорец победи Олимпия в контрола

0
0
190

Шампионът Лудогорец победи с 3:0 Олимпия Любляна в контролна среща, играна в Турция.

И трите попадения паднаха до почивката, като бяха дело на Квадаво Дуа, Тодор Неделев и Бърнард Текпетей. По план Лудогорец трябваше да започне с контролните срещи на 21 януари срещу Шахтьор Донецк, но двубоят бе отменен заради проливния дъжд, който наводни терена на стадион „Мардан“.

Разградчани поведоха с гол на Квадво Дуа в 11-ата минута, а в 28-ата минута Тодор Неделев реализира втория гол във вратата на словенския тим.

В последната минута на първото полувреме Квадво Дуа асистира за голмайстора Текпетей и той оформи класическия успех за отбора от Разград.

“Олимпия е добър съперник, а аз винаги съм искал отборът да играе срещу силни съперници. Това, което трябва да правим, го работим. Започнахме по-рано подготовка, защото на 10 февруари имаме мач за Суперкупата, а след това и важен мач за Лигата на конференциите. Чакаме Недялков да се завърне, за да бъдем в пълен комплект.

Може да подсилим състава с не повече от един или двама човека”, коментира старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев пред “Диема Спорт”.

Следващата контрола на Лудогорец е на 27 януари с полския шампион Раков Ченстохова.

стартов състав на Лудогорец: Серджио Падт, Оливие Вердон, Георги Терзиев, Аслак Фон Витри, Сон, Клод Гонсалвеш, Якуб Пьотровски, Тодор Неделев, Квадво Дуа, Бърнард Текпетей, Кайо Видал.

снимка: ПФК Лудогорец