Доживяхме: Лудогорец се жали от съдиите

3
0
428

От Лудогорец са подали официална жалба до Българския футболен съюз срещу отсъжданията на трима рефери. Става въпрос за съдии от мача срещу Арда, в който разградчани направиха изненадващо 1:1 у дома.
Претенциите на Лудогорец са към страничния съдия Димитър Димитров, ВАР арбитъра Васимир Ел-Хатиб и неговия асистент на ВАР системата – Красимир Миланов.

Причината за претенции на шампионите са в двата им отменени гола заради засада. Единият в 77-ата минута, другият в пет минути преди края. И двете положения бяха спорни, особено второто, при което повторенията не ни убедиха, че действително голът на Лудогорец е нередовен.
При втория гол Георги Терзиев отклони топката с глава към вратата, при което Иван Коконов си отбеляза автогол.

Решението на съдиите бе, че намиращият се в засада Игор Тиаго влияе на ситуацията. От повторенията нито стана ясно дали бразилецът е в засада, нито дали директно пречи на Коконов.

Именно заради това шампионите се обърнаха официално БФС, като очакванията са въпросните рефери да получат наказания за отсъжданията си, ако се установи, че те действително са грешни.