Лудогорец продължава в Шампионската лига

0
0
286

Българският шампион Лудогорец победи с 1:0 като гост черногорския първенец Сутиеска (Никшич) в среша-реванш от първия квалификационен кръг в Шампионската лига по футбол. Единственото попадение в двубоя реализира Пиерос Сотириу в 53-ата минута. Целта на тима е влизане в групите на турнира.

Така с общ резултат 3:0 българите продължават напред в турнира, където във втория квалификационен кръг ще играят с Шамрок Роувърс (Република Ирландия), който с общ резултат 3:0 елиминира Хибърниънс (Малта). Първата среща е в Разград на 19 юли от 20.45 часа.

Бившият футболист на Ботев (Враца) Юлиан Ненов започна като титуляр за тима от Черна гора, но беше заменен в 78-ата минута.
Първото полувреме завърши без голове, а домакините можеха да поведат още в 4-ата минута. Вук Стрикович отправи удар към вратата на Серджио Пад, но топката срещна напречната греда. След това играчите на Лудогорец доминираха, но пропуски направиха Кирил Десподов, Спас Делев и Антон Недялков.

В 33-ата минута Сутиеска направи контраатака, при която Пад трябваше да излиза извън пределите на наказателно поле и да изчисти.

Малко след началото на втората част Лудогорец откри резултата. Кирил Десподов намери Антон Недялков по левия флаг, капитанът центрира в наказателното поле и след разбъркване Пиерос Сотириу от близо прати топката в мрежата.

В 66-ата минута Сотириу можеше да отбележи и втори гол, но стреля слабо и не успя да преодолее стража на съперника.

До края срещата се доигра, а Лудогорец с общ резултат 3:0 елиминира Сутиеска и продължава във втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Сутиеска: Владан Гилен, Драган Гривич, Милош Дринчич (78-Никола Дуркович), Адриан Рудович, Никола Степович, Сърджан Кръстович (74-Илия Туцевич), Новица Еракович, Марко Матанович, Закария Ал Хараиш (78-Душан Вукович), Юлиан Ненов (78-Фад Мохамед), Вук Стрикович (65-Тайрън Конраад)
Лудогорец: Серджио Пад, Жан Карничник, Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков (90-Дени Групер), Каули Оливейра, Алекс Сантана, Мануел Шоу (74-Доминик Янков), Спас Делев (65-Рик Джонатан), Кирил Десподов (65-Бърнард Текпетей), Пиерос Сотириу (74-Игор Тиаго)