Лудогорец с 12-а поредна титла

0
0
530

Лудогорец спечели 12-а шампионска титла на България, след като в 35-ия кръг победи Черно море във Варна с 1:0. Единственото попадение за играчите на Ивайло Петев вкара Матиас Тисера с глава в 50-ата минута след центриране на Кирил Десподов от ъглов удар.

С днешния успех разградчани събират 85 точки и “вечното дерби” между Левски и ЦСКА беше без значение, тъй като авансът им е непреодолим. С успеха си Лудогорец си гарантира участие в квалификациите на Шампионската лига.

ЦСКА остава на 2-о място в класирането и ще играе в турнира Лига на Конференциите. ЦСКА 1948, който днес завърши 0:0 с Локомотив (Пловдив) у дома, остава на 3-о място и печели бронзовите медали.
Левски ще завърши на 4-о място и ще играе бараж за последната квота на България за турнирите на УЕФА cрещу Арда (Кърджали). Утре БФС ще се събере на свое заседание, за да дискутира коя ще бъде датата за въпросния бараж. Срещата ще е в събота или в неделя от 19.00 часа на “Герена”.

Пред 5000 души на “Тича” през първата част Лудогорец бе по-активният тим и създаде повече голови положения. Първото сериозно положение в срещата бе за гостите. В 8-та минута, след многоходова атака на Лудогорец топката стигна до Аслак Фон Витри, който стреля по диагонал отдясно от границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен. Минута по-късно Кирил Десподов получи топката в наказателното поле на Черно море и стреля, но топката се отби в Росен Стефанов и излезе в корнер. В 12-та минута Якуб Пьотровски стреля опасно по земя, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да улови. В 22-та минута късметът бе на страната на домакините. След центриране от корнер Франко Русо засече топката с глава, вратарят на Черно море Иван Дюлгеров бе тръгна в другата посока, но след рикошет във Влатко Дробаров топката излезе в нов корнер.

В 29-та минута при една от редките атаки на Черно море Александър Василев стреля от повече от 25 метра, но топката премина встрани от вратата на шампионите. В 31-та минута Мануел Шоу стреля от дистанция, но топката попадна право в ръцете на вратаря Иван Дюлгеров. В 36-та минута Исмаил Иса изведе зад защитата на Лудогорец Матеус Машадо, който излезе сам срещу вратаря Серджио Падт и стреля, но стражът на Лудогорец успя да спаси. В 38-та минута Матиас Тиссера засече топката с глава в наказателното поле на домакините след центриране отдясно, но тя премина встрани от вратата. В 43-та минута Кайо Видал стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Иван Дюлгеров улови топката.

В 48-та минута Черно море можеше да открие резултата. Алекс Фернандес отправи страхотен шут от над 30 метра, но вратарят Серджио Падт успя да избие топката. В 50-та минута Матиас Тиссера стреля опасно по диагонал отдясно, но вратарят Иван Дюлгеров успя да избие топката в корнер. При последвалото центриране на Кирил Десподов, Мануел Шоу отклони топката, която стигна до Матиас Тиссера, който вкара победния гол за Лудогорец. В 89-та минута Лудогорец остана с 10 души на терена, след като Клод Гонзалвеш получи втори жълт и съответно червен картон, но това не промени съотношението на силите на терена.
Черно море остава на шеста позиция в крайното класиране.

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Росен Стефанов (60-та мин. Атанас Илиев), Виктор Попов (79-та мин. Цветомир Панов), Александър Василев, Васил Панайотов, Мазир Сула (79-та мин. Мишаел Алвес), Алекс Фернандес, Матеус Машадо (46-та мин. Едгар Пашеко), Исмаил Иса (69-та мин. Велислав Василев)

Лудогорец: Серджио Падт, Гонзало Пипа, Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш, Матиос Тиссера (85-та мин. Георги Терзиев), Кирил Десподов (85-та мин. Бернард Текпетей), Аслак Фон Витри, Франко Русо, Мануел Шоу (76-та мин. Педро Нареси), Игор Пластун, Кайо Видал (69-та мин. Спас Делев)