Лудогорец победи Славия в София

0
0
495

Лудогорец победи драматично с 2:1 като гост Славия в отложен мач от петия кръг в Първа футболна лига. В 10-ата минута Людовик Соарес направи грешка при изнасяне и Лудогорец отне топката. Тя достигна до Бърнард Текпетей, който влезе в наказателното поле, центрира и Матиас Тисера отблизо откри резултата в полза на шампионите.

Последваха добри изяви за “зелените” и Светослав Вуцов спаси опасен шут на Текпетей, а в 23-ата минута Славия отговори с опит за гол на Кристиан Добрев.
Играта до края на първата част беше равностойна. Две минути след това националът Светослав Вуцов се намеси решително при удар на Каули Оливейра.
Столичани достигнаха до изравняване четири минути след почивката. Емил Стоев подаде за Галин Иванов, който финтира вратаря Падт и защитата на гостите и реализира за 1:1.

В 52-ата минута Рик Джонатан стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му се отби в страничната греда.
В 84-ата минута Рик Джонатан центрира в наказателното поле, Светослав Вуцов боксира топката в тялото на връхлитащия Кирил Десподов, който с малка доза късмет се превърна в автор на победното попадение в двубоя. Ситуацията беше преразгледана от видео асистент арбитрите, а главният съдия Драгомир Драганов отсъди гол в полза на отбора от Разград.
Георги Петков получи червен картон на резервната скамейка на Славия заради протест срещу решението на Драганов.
В третата минута на допълнителното време Вуцов спаси удар на откъсналия се Десподов.
След този успех Лудогорец изостава на само две точки от лидера ЦСКА, като има и мач по-малко, докато Славия остана на пето място в Първа лига.

Славия – Лудогорец 1:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Матиас Тисера 10, 1:1 Галин Иванов 49, 1:2 Кирил Десподов 84
червен картон: Георги Петков (Славия) 87, на резервната скамейка
жълти картони: Емил Виячки (Славия), Игор Тиаго (Лудогорец)
главен съдия: Драгомир Драганов