Лудогорец не успя срещу Бетис в Севиля

0
0
272

Лудогорец загуби с 2:3 гостуването на Бетис от втория кръг на Лига Европа. “Орлите” играха като равен с равен срещу третия във временното класиране в Ла Лига и само могат да съжаляват, че не измъкнаха поне точка от стадион “Бенито Вилямарин” в Севиля, където имаше над 43 хиляди зрители.

В третата минута на добавеното време появилият се като резерва за българския шампион Дени Групер пропиля златен шанс и не можа да се разпише, след като се озова очи в очи срещу Клаудио Браво. Опитният чилийски страж, който е бивш играч на Барселона и Манчестър Сити, на няколко пъти се намесваше решително, спасявайки редица опасности пред вратата си. Браво обаче беше наказан от Кирил Десподов в добавеното време на първата част за 2:1 и от Рик Джонатан в 74-ата минута.

Точни за отбора на Мануел Пелегрини бяха Луис Енрике в 25-ата минута, 41-годишният Хоакин в 39-ата и Серхио Каналес в 59-ата мин.

Lудогорец поднесе изненадата миналата седмица, когато победи Рома на Жозе Моуриньо с 2:1. “Орлите” показаха и на Бетис, че са класен отбор, затруднявайки ги максимално. Възпитаниците на Пелегрини пък преди седмица се справиха с ХИК Хелзинки като гост, надделявайки с 2:0.

С пълен актив от 6 точки Бетис е лидер в групата, втори е Лудогорец с 3, колкото има и Рома, след като тази вечер отвя с 3:0 ХИК Хелзинки в Рим.

За гостуването в Испания наставникът на Лудогорец Анте Шимунджа заложи на вратата на Серджио Падт, а пред него – Аслак фон Витри, Антон Недялков, Оливие Вердон и Сисиньо. В халфовата линия започнаха Мануел Шоу, Каули Оливейра и Якуб Пьотровски. В предни позиции бяха Кирил Десподов, Бърнард Текпетей и Игор Тиаго.

Пелегрини пък даде шанс на някои от футболистите, които играят по-рядко в Ла Лига. Най-любопитното име сред титулярите бе на 41-годишния Хоакин Санчес.

В началните минути домакините наложиха сериозен натиск, но “орлите” удържаха без да се стига до опасности пред Серджио Падт. Постепенно играта се изравни и Лудогорец започна да поглежда по-смело към вратата на Клаудио Браво. В 15-ата минута Игор Тиаго можеше да открие резултата, но изпрати топката на сантиметри покрай дясната греда след като беше изведен на добра позиция в наказателното поле на Бетис. Секунди след това обаче страничният съдия вдигна засада, но положението щеше да се разглежда от ВАР, ако топката се беше озовала в мрежата.

В 23-ата минута Браво спаси удар на Текпетей, а в 25-ата домакините поведоха. Далечен изстрел бе избит от Падт, но топката отново попадна в играч на домакините – Миранда, който подаде към нахлуващия Луис Енрике, а той изпревари Сисиньо и реализира за 1:0.
Малко след това Каули Оливейра пропусна добра възможност за изравняване. Играчът на “орлите” стреля, но Браво успя да отрази.
В 39-ата минута 41-годишният Хоакин направи 2:0. Любимецът на феновете на Бетис изпрати топката във вратата на Падт с отличен параболичен удар, който не остави шансове на стража на българския шампион.

В добавеното време на първата част Кирил Десподов намали изоставането на Лудогорец – 2:1. Националът ни стреля от малък ъгъл от пряк свободен удар, Браво изби топката, но тя беше преминала зад голлинията и съдията Андрис Трейманис посочи центъра.

Второто полувреме беше още по-интригуващо, а избраниците на Анте Шимунджа не отстъпваха на испанския тим. Игор Тиаго пропусна две добри положения малко след почивката.
В 59-ата минута обаче Бетис стигна до трети гол. Серхио Каналес отправи далечен удар по земя, топката премина между краката на Пьотровски и през ръцете на Падт преди да влети във вратата му – 3:2.

В 74-ата “орлите” отново намалиха. След центриране от корнер последва избита топка, която попадна в резервата Рик Джонатан, който с удар по земя от границата на наказателното поле наказа Браво. До края играчите на Лудогорец притиснаха съперника и само могат да съжаляват, че не взеха поне точка, след като пропуснаха още възможности. Най-чистата от тях беше в третата минута на добавеното време. Каули Оливейра подаде на резервата Дени Групер, който преодоля противник и излезе сам срещу Браво, но стреля покрай вратата в аут и срещата приключи 3:2 за Бетис.
Следващите два мача на Лудогорец в Лига Европа са срещу ХИК – на 6 октомври във Финландия и на 13 октомври в Разград.