Голяма драма: Лудогорец елиминира Олимпиакос след дузпи

0
0
323

Лудогорец премина през Ада, но елиминира Олимпиакос с 4:1 след изпълнение на дузпи и ще играе плейоф за влизане в групите на Шампионска лига. “Орлите” си гарантираха поне участие в групите на Лига Европа, а с отстраняването на гръцкия гранд заслужиха 5 млн. евро.

Българският доминатор и тимът от Пирея завършиха 2:2 в редовното време и продълженията, след като първата срещата бе 1:1. Така при изпълнението на 11-метровите наказателни удари разградчани бяха безгрешни и надвиха с 4:1 гостите. Нашите стигнаха до 7:4 краен резултат срещу 46-кратния шампион на южната ни съседка.
Ян М’Вила откри резултата в 30-ата минута, а в 48-ата Семедо си отбеляза автогол. Лудогорец осъществи пълен обрат в 57-ата минута, когато Пиерос Сотириу реализира дузпа за нарушение срещу Кирил Десподов. В 68-ата минута Олимпиакос изравни чрез Ел Араби от дискусионна, но по-скоро дузпа.

Иначе в петата минута Антон Недялков сбърка пред наказателното поле. Топката стигна до Масурас, който опита удар, но той беше блокиран от защитник на Лудогорец. Две по-късно Сотириу притисна вратаря на гостите и той сбърка в опита си да изчисти. ситуацията завърши с ъглов удар, който не доведе до нищо интересно.
Камара пусна отличен извеждащ пас към Ел-Араби в 16-ата минута. Атаката на Олимпиакос обаче беше спряна заради засада. “Орлите” отговориха с опасен удар Каули. Той получи пас от Недялков, освободи си позиция за изстрел, но прати топката покрай вратата на гостите. В 20-ата минута Икоко шутира от въздуха, а на Цолакис дори не му се наложи да се намесва.

Първата по-сериозна опасност пред Кахлина дойде в 29-ата минута, когато Ел-Араби се пребори с Пластун и от границата на наказателното поле стреля да стреля, но след лек рикошет топката излезе в корнер. Две по-късно обаче МВила не сбърка – 0:1. Икоко сбърка, топката стигна до Масурас, който центриране към французина и той вкара с удар от въздуха.

В 35-ата минута Кирил Десподов комбинира със Сотириу в наказателното поле. Защитник на гостите обаче се хвърли на шпагат и изчисти топката от краката на кипърският нападател, който падна за дузпа, но съдията подмина ситуацията. Малко след това и Десподов се опита да си изпроси наказателен удар, но номерът му също не мина.

Второто полувреме започна отлично за Лудогорец. Само четири минути след неговото начало резултата вече беше изравнен. Стефан Баджи центрира в наказателното поле, Сотириу свали топката с глава, а Рубен Семедо я прави собствената си врата – 1:1.
В 57-ата минута Лудогорец стигна до обрат. Сотириу вкара дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Танасис Андруцос срещу Кирил Десподов.

Радостта на разградчани обаче не трая дълго. Реферът Орел Гринфелд свиро наказателен удар за Олимпиакос и гърците изравниха в 68-ата минута. Гонсалвеш закачи паднали Ел-Араби при опит за изчисти топката. Съдията първо посочи флагчето за изпълнение на корнер, но след това посочи бялата точка. Последваха нервни минути, неадекватният Гринфелд вдигна жълт, а след това и червен картон на Вердон. За играча на Лудогорец обаче това беше първа санкция и след много спорове главният рефер отмени червения картон, а Ел-Араби застана зад топката и реализира за 2:2!

Въпреки това Лудогорец не се отказа да търси успеха. В 74-ата минута Сотириу стреля, но Цолакис отрази с крак, а при добавката Десподов прати топката покрай вратата. Три след това Десподов центрира към Сотириу, но Ба изби в корнер. След него стражът на Олимпиакос увисна, а съдията свири нарушение в атака. В следващата атака Десподов стреля силно към близкия ъгъл, но Цолакис успя да избие.
В 86-ата минута Ба извърши много грубо нарушение срещу Десподов, за което получи втори жълт и респективно червен картон, а мачът влезе в продължения.

Влезлият като резерва Алекс Сантана опита удар в 99-ата минута, но той не бе точен. Малко след това бразилецът отново стреля без успех. В 102-ата Каули подаде към Сантана, който обаче с глава прати топката в ръцете на вратаря. В 116-ата минута Доминик Янков центрира, но Семедо изчисти с глава. Секунди след това Янков стреля над вратата, а след това се видя, че българският национал е бил в засада.
При дузпите бившият френски национал Матьо Валбуена не уцели вратата, а Кахлина хвана удара на Хасан. За българите точни бяха Пиерос Сотириу, Алекс Сантана, Оливие Вердон и Сисиньо.
Така за място в групите на Шампионската лига Лудогорец ще играе срещу шведския Малмьо, който елиминира Рейнджърс Глазгоу с 4:2 общ резултат и успех с 2:1 в реванша в Шотландия.