Лудогорец взе хърватския национал

0
0
232

След напускането на хърватския вратар Кристиан Кахлина, доминаторът в българския футбол през последните 10 години Лудогорец привлече негов сънародник за конкурент на нидерландеца Серджио Падт.
В понеделник ръководството на разградчани и втородивизионният английски Лутън Таун финализираха трансфера на Симон Слуга. 28-годишният страж премина успешно медицинските изследвания и фитнес тестовете в турския курорт Белек, където “орлите” са на лагер, след което подписа своя договор.
Хърватският национал ще бъде представен пред медиите в България в началото на следващата седмица. Слуга бе част от състава на световните вицешампиони за европейското първенство миналото лято.

“Щастлив съм, че ще продължа кариерата си в “Лудогорец”, който е клуб с големи амбиции и отлично реноме в Европа”, заяви Слуга след подписването на контракта. Хърватският вратар е юноша на Жардан Пореч, като е бил още в школите на Ювентус, Верона и Риека.
С последния клуб подписва през 2013 г. и играе за него 6 години. Става шампион на родината си през 2017 г. и 2 пъти печели купата на страната. Бил е футболист още на “Поморац”, “Локомотива” (Загреб) и “Специя”.
За английския “Лутън Таун”, в който преминава през 2019 г., има 81 мача. Слуга и в момента е част от националния отбор на Хърватия.

В четвъртата си контрола от лагера в Белек пък “Лудогорец” падна 1:4 от украинския гранд “Динамо” (Киев).
Гармаш откри от дузпа в 16-ата мин. Мануел Шоу от българския тим бе изгонен за нарушението. Витиньо удвои в 39-ата мин. 3 мин след почивката Шапаренко вкара трети гол за “Динамо”. Шкурих се разписа за 4:0 в 77-ата мин, а Кирил Десподов от дузпа фиксира крайния резултат в 77-ата мин.