Лудогорец детронира Левски за Купата на България

0
0
572

Лудогорец е последният 1/4-финалист за Купата на България. Шампионите обърнаха Левски с 2:1 в най-интересния сблъсък от тази фаза в турнира.
Така на своя стадион в Разград 11-кратният шампион елиминира носителя на отличието за миналия сезон.
Всичко по-интересно се случи в рамките на 20 минути през второто полувреме. Уелтон изведе сините напред в 61-ата минута, но девет по-късно Игор Тиаго изравни. В 79-ата минута Бернард Текпетей вкара гол гол за шампионите, който се оказа решаващ.

Срещата започна оспорвано. “Сините” владееха инициативата и създадоха повече опасности. След половин час игра, Уелтон проби отляво, излъга защитата на шампионите и пусна към Роналдо, на метри пред вратата, но Симон Слуга пресече топката.
Малко по-късно, след постепенна атака на Лудогорец и грешка на Краев, топката достигна до Текпетей, който от дистанция опита мощен удар, но младият капитан на “сините” изби решително.

Лудогорец започна по-активно втората част, но “сините” поведоха. В 61-вата минута Цунами центрира остро отляво, Уелтон изпревари защитниците на шампионите, топката се удари в корема му и влезе в мрежата. Домакините имаха претенции, че бразилецът е играл с ръка, а ВАР потвърди попадението.

Девет минути по-късно, “орлите” успяха да изравнят. Якуб Пьотровски центрира остро отляво, успоредно на голлинията и Тиаго с първото си докосване в мача и от два, три метра засече за 1:1.
Слуга отново спаси Лудогорец в 76-ата минута, когато изби с вещина удар на Уелтон. При следващата атака шампионите направиха пълен обрат с гол на Текпектей, който стеля от 20 метра в центъра на вратата, но младият Андреев не се намеси убедително и топката мина под лявата му ръка и влезе в мрежата за 2:1.

В края на редовното време “сините” имаха златен шанс за изравняване. След удар на Цунами топката рикошира в крака и след това в ръката на Оливие Вердон. След дълго разглеждане, Давидов бе привикан да прецени сам ситуацията и отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Хосе Кордоба, който обаче изпълни доста лошо и прати топката високо над вратата. Така Лудогорец за първи път елиминира Левски за Купата на България.
Това бе последният мач за футболната година у нас, а шампионатът се подновява през февруари.