Лудогорец ще довършва Черно море за купата

0
0
183

Реваншът от втория полуфинал за Купата на България ще се изиграе днес. Лудогорец приема Черно море в Разград, а началото е предвидено за 19,00 часа. Шампионите спечелиха първия мач с 2:1. Победителят ще срещне ЦСКА 1948, който елиминира Локо Сф.

В него халфът на Черно море – Алекс Фернандес, откри резултата в 14-та минута, но Нонато успя да изравни след само 180 секунди. В 34-та минута Игор Пластун прати топката зад Иван Дюлгеров след подаване на Кирил Десподов. Въпреки че и двата отбора имаха претенции за дузпи през второто полувреме, нито един от тях не получи такава. Към края на мача Стефан Велев от Черно море беше изгонен с директен червен картон.

След победата си над Черно Море “орлите” продължиха похода си към трофея в Първа лига. Футболистите на Лудогорец записаха успехи в мачовете си срещу ЦСКА, Берое и Ботев Пловдив. По този начин домакините увеличиха победната си серия на 10 поредни мача и са се устремили към дубъл.

На стадиона в Разград играчите на Ивайло Петев инкасираха едва едно поражение от старта на сезона във вътрешното първенство. В останалите си домакинства “орлите” постигнаха 11 победи и три равенства. Черно Море от своя страна записа две равенства след първия полуфинален двубой в турнира за Купата на България. Едва в последния кръг на първенството “моряците” се поздравиха с трите точки след труден успех над аутсайдера в таблицата – Спартак Варна, с 3:2.

Въпреки колебливите си резултати, гостите останаха на петото място във временното класиране на родния елит. Едва една точка е пасивът на “моряците” от четвъртия Левски. Предвид малката разлика между съставите в горната шестица в Лигата, играчите и на двата отбора със сигурност няма да бъдат напълно фокусирани в предстоящия двубой.