Лудогорец удължи агонията на Ботев Пд

0
0
295

Лудогорец удължи агонията на Ботев Пд, който загуби втори пореден мач на новия си стадион. Така “орлите” си осигуриха първото място след редовния сезон в Първа лига, след като победи с 2:0 “канарите” в мач от последния 30-и кръг от първата част на шампионата.
Пред повече от 12 000 зрители на стадион “Христо Ботев” футболистите на Ивайло Петев стигнаха до успеха с попадения на Кайо Видал и Игор Тиаго през първата част и така събраха актив от 74 точки – с 4 повече от втория ЦСКА, който обаче е с мач по-малко. Ботев приключва редовния сезон на десето място в класирането с 32 точки и в плейофите ще участва в борбата за седмата позиция.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути ситуации пред двете врати липсваха. Малко след като изтече четвърт час игра Дилан Мертенс от състава на Ботев завърши с удар бърза контраатака на „канарчетата“, но топката рикошира в крак на защитник на Лудогорец и попадна в ръцете на Серджио Падт. Малко след това гостите от Разград отговориха с два неточни удара от дистанция на Кирил Десподов и Спас Делев.

Постепенно Лудогорец взе инициативата и в 27-ата минута отборът, воден от Ивайло Петев, откри резултата. Десподов центрира отдясно в наказателното поле на „жълто-черните“, Игор Тиаго пропусна топката и тя падна на крака на Кайо Видал, който засече по диагонала в далечния ъгъл на Хидайет Ханкич за 1:0.

Две минути преди края на първата част шампионите удвоиха аванса си. Игор Тиаго се разписа с глава след подаване на Клод Гонсалвеш отляво, като прати топката под плонжа на Ханкич за 2:0. При този резултат дойде и почивката.

Три минути след подновяването на играта Лудогорец можеше да реализира трето попадение. Кирил Десподов бе изведен отляво зад защитата на Ботев, капитанът на „зелените“ преодоля вратаря на „канарчетата“ и опита да завърши от малък ъгъл почти от аутлинията, но не намери очертанията на вратата.

В ответната атака Антоан Бароан се освободи от двама футболисти на „орлите“ и комбинира с Красиан Колев, който обаче стреля неточно от дъгата на наказателното поле.

Точно след час игра „канарчетата“ пропуснаха изгоден шанс да намалят изоставането си. Красиан Колев центрира от корнер, Пипа изпусна Антонио Перера, но от няколко метра испанецът уцели тялото на Серджио Падт и не успя да реализира.

Минута след това влезлият като резерва Абдулайе Траоре също не съумя да вкара, след като си поведе дълго топката, изведен сам срещу вратаря на Лудогорец.

В 77-ата минута Игор Тиаго пък получи възможност да направи успеха на разградчани по-убедителен, но не уцели вратата на Ханкич от около 10 метра и така срещата приключи при резултат 0:2.

По този начин Лудогорец завършва редовния сезон като лидер в класирането, докато Ботев остава на десета позиция след първата част от шампионата.

Ботев Пд – Лудогорец 0:2
0:1 Кайо Видал 27
0:2 Игор Тиаго 44

Ботев: Хидайет Ханкич, Самуел Супрайен, Виктор Генев, Роберто Пунчец, Николай Минков, Дилан Мертенс, Джеймс Ето’о (46-Амаду Думбоя – 56-Абдулайе Траоре), Красиан Колев (84-Рой Херман), Антонио Перера, Самуел Акере (46-Па Конате), Антоан Бароан
Лудогорец: Серджио Падт, Гонзало Пипа, Якуб Пьотровски (84-Педро Нареси), Клод Гонсалвеш, Игор Тиаго, Кирил Десподов (90-Матиас Тисера), Аслак фон Витри, Франко Русо, Оливие Вердон, Кайо Видал (90-Игор Пластун), Спас Делев (68-Густаво Нонато)