Локо Пд окупира второто място след успех в Монтана

0
0
803

Локо Пд се окупира на второто място в efbet Лига след победа с 1:0 над домакина Монтана. “Смърфовете” събраха 49 точки и са на 7 т. от лидера Лудогорец, който в неделя гостува на Левски. Трети е ЦСКА с 44 т., а в 24-ия кръг “червените” гостуват на Царско село.
На ст. “Огоста” гола вкара Георги Минчев (74). Той се разписа с ювелирно изпълнение от фаул и продължи доброто си представяне, след като в предишния кръг отбеляза двата гола във вратата на Царско село. Локо в същото време си върна на Монтана за равенството през есента, когато двата тима завършиха 2:2 на “Лаута”. Новакът в елита остана на 12-о място с 19 т., с колкото е и предпоследният Славия, а на дъното е Ботев Вр с 18 т.

“Определено беше трудно. Изпитвахме затруднения да създадем чисти голови положения. Монтана до голяма степен ни затрудни. През първото полувреме малко мудно и бавно движехме топката. Чакахме Монтана да се отвори, а това нямаше как да се случи, въпреки че и първото имахме една-две ситуации. Допуснахме грешки, които не трябваше да се случат, но за наше щастие не получихме гол. Винаги е трудно, когато играеш срещу добре организиран в отбор, който играе с 11 човека в собствената си половина”, каза Тунчев, който коментира и спречкването между футболисти на двата отбора след края на първата част”, обяви треньорът на Локо Александър Тунчев.

Парвизджон Умарбаев ми каза, че футболист на Монтана го е напсувал, но това са нормални неща. Казах му, че не е нормална неговата реакция. В даден момент може да се окажат фатални. Всеки иска да победи, нормално е да се случват такива неща, но трябва да сме по-умни в тези ситуации”, добави Тунчев.

“При всички положения бяхме доста добре разгадали Локомотив. До голяма степен ни се получаваха нещата. Имахме си достатъчно ситуации да отбележим гол, но ги пропуснахме. Дойде тази 74-ата минута, при която не знам имаше ли, нямаше ли нарушение, но Георги Минчев отбеляза. Искахме да играем по този начин и до голяма степен се получи. Има заряд и Локомотив се борят за челните места, а ние за спасение. Между Терзиев и Умарбаев съм сигурен, че посегна Умарбаев, където Георги Давидов не видя. Умарбаев получи само жълт картон, а трябваше да бъде изгонен. Локомотив е по-силен отбор от нас, но момчетата играха с желание. Мястото на Монтана ще се реши в предстоящите плейофи. Надявам се, че ще бъдем събрани по-равностойни отбори”, обяви треньорът на тима от Северозапада Атанас Атанасов-Орела.