Тунчев: Ключът кум успеха е търпението

0
0
250

Треньорът на Локо Пд Александър Тунчев обяви какъв е ключът към успехите на тима му. Бившият защитник призна, че това е търпението, а всичко си е проличало при късния успех над чешкия Словачко с 1:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. На “Лаута” Петър Витанов отбеляза в 89-та минута с удар от въздуха.

“Доста трудно беше. Словачко са коварен съперник, грубо играха, а съдията пусна по-свободна игра. Не допуснахме гол и всичко завърши добре. В България сме свикнали за всеки фал картон, а тук съдиите не дават лесни фаулове. Реферът обае ни ощети малко или много. Както и да е – така е преценил.
Момчетата се справиха като цяло в защита, но ще ни трябва време. В Европа всеки дава максимума от себе си, но ни трябва време да се синхронизираме. Търпението беше ключът за успеха, казах го на полувремето. Трябва търпеливо да владеем топката, за да си не открие ситуация, както и стана”, обяви Тунчев.

“Със сигурност ще очакваме да атакуват в реванша, мачът ще бъде различен. Ако искат да продължат, ще трябва да ни вкарат гол. Феновете ни са фантастични, независимо от резултата. Това ни дава допълнително криле. Групата ни е малка. Ще опитаме да възстановим футболистите до мача с Лудогорец. Ще преценим и няма да рискуваме”, допълни Тунчев.