Ливърпул сдаде титлата в Англия след рецитал на Сити

0
0
584

Ливърпул официално сдаде титлата в Англия. Тимът на Юрген Клоп беше детрониран от Манчестър Сити, който ще ги наследи на върха в най-силното първенство по футбол в света. “Гражданите” направиха разликата между двата отбора на 28 точки, а “мърсисайдци” могат да спечелят още максимум 27 до края на кампанията.
Това стана факт, след като Сити продължи със силното си представяне и надделя над Лестър с 2:0 на „Кинг Пауър“ в двубой от 30-ия кръг на Висшата лига.

“Гражданите” започнаха устремно и отбелязаха страхотен гол от далечно разстояние чрез Фернандиньо, но попадението му не бе зачетено правилно поради засада на напускащия след края на сезона Серхио Агуеро, който пречеше на видимостта на Каспер Шмайхел. Последва греда на Кевин де Бройне от пряк свободен удар, както и спасяване на Шмайхел след шут на бившия играч на „лисиците“ Риад Марез.

Пълната доминация на Сити по отношение контрол на топката и създадени положения продължи и след почивката, като в крайна сметка крепостта на Лестър бе превзета. Това стана в 59-ата минута, когато Бенжамен Менди с елегантен фит и прецизен шут с десния крак матира защитата на домакините и Шмайхел. Сити сложиха точка на спора в 74-ата минута, когато Де Бройне изведе в коридор по отличен начин Габриел Жезус. Бразилецът подаде към резервата Рахийм Стърлинг, който му върна топката за второто попадение на тима в мача.

Марез направи пропуск, а до края не паднаха нови голове и така тимът на Пеп Гуардиола вече води със 17 точки на втория в таблицата и градски съперник Манчестър Юнайтед, който е с два мача по-малко.
В следващите си мачове Сити приемат Борусия Дортмунд в първи четвъртфинал от Шампионска лига, преди да домакинстват на Лийдс, а Лестър гостува на Уест Хем.