Ливърпул лесно надигра Рейнджърс

0
0
218

Ливърпул победи Рейнджърс с 2:0 в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Трент Алекзандър-Арнолд и Мохамед Салах се разписаха за мърсисайдци.

Възпитаниците на Юрген Клоп поведоха още в 7-ата минута. Алекзандър-Арнолд се разписа от пряк свободен удар. От началото на сезон 2016/2017 десният бек има седем гола от фаул, повече от всеки друг футболист на “червените” в този период. При това, че се очертава бекът да не играе на Мондиал 20202.
След почивката на стадион “Анфийлд” домакините получиха дузпа. Лиън Кинг извърши нарушение, а Мохамед Салах удвой с плътен удар от бялата точка.

В другия мач от групата Наполи победи Аякс с 6:1. Насред Амстердам домакините поведоха в 9-ата минута с гол на Мохамед Кудус, но Наполи отговори с 6 безответни попадения. Джакомо Распадори се разписа два пъти, а по един гол добавиха Джовани ди Лоренцо, Пьотр Жилински, Хвича Кварацхелия и Джовани Симеоне.
След тази разгромна победа Наполи остава на първата позиция в група А с пълен точков актив от 9 точки и голова разлика от 13:2, докато Аякс остава трети във временното класиране.
Ливърпул заема втората позиция с 6 пункта, а Рейнджърс е твърде последен и без спечелена точка.