Ливърпул спечели и “Къмюнити шийлд”

0
0
346

Ливърпул победи Манчестър с 3:1 Сити в мача за трофея “Къмюнити шийлд“, с който традиционно се дава начало на новия сезон в английския футбол. Носителят на купата на страната надигра шампиона след голове на Трент Алекзандър-Арнолд, Мохамед Салах от дузпа и Дарви Нунес, а за “гражданите” се разписа Хулиан Алварес.
За Ливърпул това 16-и успех за “Къмюнити шийлд”, но първи от 2006 година насам, когато “червените” спечелиха с 2:1 срещу Челси. Купата е първа подобна за Юрген Клоп, който доказа, че феновете не трябва да се притесняват от загубите в контролите.

Двубоят, който се игра на “Кинг Пауър Стейдиъм” в Лестър, започна по-добре за състава на Ливърпул, който откри резултата в 21-вата минута след удар на Алекзандър-Арнолд извън наказателното поле и рикошет в главата на Нейтън Аке. Малко след това Кевин де Бройне можеше да изравни, но стреля в аут от чиста позиция.

“Гражданите” продължиха да натискат в търсене на изравнителен гол и стигнаха до такъв в 72-рата минута, когато новото попълнение Хулиан Алварес вкара след карамбол между Фил Фоудън и вратаря на мърсисайдци Адриан.

Няколко минути преди това новата перла на върха на атаката на Ливърпул Дарвин Нунес пропусна очи в очи с Едерсон, но уругваецът успя да се реваншира в края на мача. В 81-вата минута негов удар с глава бе спрян от Рубен Диаш с ръка в наказателното поле и съдията Крейг Поусън отсъди дузпа, която Салах превърна във втори гол.

В добавеното време на мача отлична бърза атака на Ливърпул завърши с трети гол, който вкара Нунес с глава.
Новата звезда в атаката на Манчестър Сити Ерлинг Холанд също можеше да се разпише в самия край на добавените седем минути, но на празна врата нацели напречната греда.