Ливърпул се доближи до топ 4 на Висшата лига

0
0
164

Ливърпул си върна на Уулвърхемптън и го победи с 2:0 в мач от английската Висша лига, игран на стадион “Анфийлд”. Надъхани от сензационната си победа с 3:0 над мърсисайдци от началото на февруари, “вълците” започнаха надъхано и още в четвъртата минута изпортиха златен двоен шанс. Първо Алисон трябваше да спасява удара на Моутиньо, а след това сантиметри разделиха Сарабия от откриване на резултата при акробатичното му изпълнение.

Интересното е, че успехът на Уулвс над Ливърпул миналия месец сложи край на черната серия на гостите от 11 поредни загуби срещу този съперник. А днес момчетата на Хулен Лопетеги можеха да влязат в историята с първия дубъл за сезона на Уулвк над “червените” от сезон 1950/51 насам.

Пет минути преди паузата Жота и Нунес разцъкаха защитата на противника и осигуриха на Харви Елиът страхотна възможност да отбележи, но младокът пропусна отблизо.

Ливърпул имаше статистическо предимство през първото полувреме от 7:4 удара (2:1 точни) и от 60% владеене на топката, но това не даваше желания резултат.

Десетина минути след рестарта отново Елиът имаше добра възможност, като този път той шутира в долния ляв ъгъл след центриране на Дарвин Нунес по фланга, но Са отново спаси.

В средата на второто полувреме Дарвин Нунес опъна мрежата на противника, но VAR отмени попадението. Оказа се, че Жота е извършил нарушение в нападение, преди да снабди уругваеца с решителния пас.

Логичното все пак се случи в 73-ата минута, в която Жота записа асистенция. Голмайсторът беше необичаен – Върджил ван Дайк. Нидерландецът реализира отблизо, след като първото изпълнение беше спасено.

Попадението пречупи устрема на гостите да бранят точката и в 77-ата минута Ливърпул удвои аванса си. Костас Цимикас се втурна по левия фланг, напредна и намери Мохамед Салах, който вкара от движение между няколко бранители. За египтянина това беше гол №127 за мърсисайдци във Висшата лига и той е само на едно попадение от рекордьора за клуба Роби Фаулър.
А само преди дни мениджърът на тима Юрген Клоп призна, че Ливърпул вече няма ниво.
След успеха (15:4 удара и 58% владеене на топката) тази вечер Ливърпул събра 39 точки и излезе шести в таблицата, докато Уулвърхемптън е 15-и с 24 пункта в актива си.

Ливърпул – Уулвърхемптън 2:0
1:0 Върджил ван Дайк – 73′
2:0 Мохамед Салах – 77′