Ливърпул и Челси продължават с мъките в Англия

0
0
265

Ливърпул и Челси завършиха 0:0 на “Анфийлд” в дербито от 21-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора се сред неудачниците този сезон и се намират в средата на класирането. “Червените”са осми, а “сините” десети преди изиграването на останалите мачове.
За тима на Юрген Клоп това е трети пореден мач без победа. Челси пък има само един успех в последните си пет двубоя.

Лондончани могат повече да съжаляват, че не спечелиха, защото създадоха по-добрите голови положения. Още в самото начало Тиаго Силва уцели гредата, а Кай Хаверц се разписа, но след намесата на ВАР попадението беше отменено за засада. После Мохамед Салах не уцели вратата, а контрите на Челси бяха страховити. При една Алисон Бекер направи чудесно спасяване. Беноа Бадиашил засече точно пред вратата, но бразилският национал с невероятна намеса изби. Малко по-късно добро изпълнение на Хаверц с глава излезе в аут.

След почивката Тиаго Силва блокира много опасен изстрел на Алкантара, а малко по-късно дебют за гостите направи Михайло Мудрок, който смени Люис Хол. Страхотен пробив на Хаким Зиеш завърши с мощен удар, който премина над напречния стълб, а в игра за Ливърпул се появи Дарвин Нунес на мястото на Наби Кейта. Но веднага след това Мудри можеше да вкара , след като проби до вратарското поле и стреля но на сантиметри от лявата греда.

В 69-ата минута Коди Гакпо пропусна да открие головата си сметка за Ливърпул, но Кепа спаси шута му в долния ляв ъгъл. В 83-ата удар от въздуха на Александър-Арнолд премина над вратата. До края така и не падна гол и дербито завърши 0:0.