Люксембург спъна България – 0:0

0
0
276

Победната серия на националния отбор на България беше спряна. “Лъвовете” завършиха 0:0 при визитата на Люксембург в контрола. Така селекционерът Младен Кръстаич за сефте не успя да изведе тима ни до успех. Сръбският специалист започна с три поредни победи, но сега на “Стад де Люксембург” беше доста трудно.

Пред над 300 родни запалянковци мачът се игра под силен дъжд и изобилстваше от нарушения.
В началото и двата тима имаха положения. Кирил Десподов изведе Спас Делев сам срещу вратаря. Ралф Шон пресече подаването, като изпрати топката в ръката на българския нападател. Делев изпрати кълбото в противниковата врата, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка.

През първата част домакините се задоволиха с владението на топката – 58%, но българите отправиха три точни удари. Главният съдия Манфредас Лукянчукас (Лит) даде общо 12 жълти картона – 8 за играчите на Люк Холц и 5 за възпитаниците на Кръстаич.
След почивката Люксембург доминираше тотално и само късметът спаси нашите. Резервата Ивандро Борхес (60) имаше добра възможност да открие резултата, но стреля в гредата. В края Даниел Синани получи втори жълт картон и бе изгонен след като стъпи върху глезена на резервата Илиан Илиев.
Така “лъвовете” завършиха годината с равенство, с под ръководството на сръбския ни треньор България за първи път не успя да отбележи гол.

“Очаквахме тежък мач. Момчетата играха добре, показахме желание да се борят за България. Знаехме как ще играе съперникът. Бяхме подготвени. Първата част имахме положения, с които можехме да спечелим, но съм доволен от показаното”, каза Кръстаич.

“Този мач беше с висок интензитет, но се получи хубав. Не беше груба срещата. Вървим в хубава посока. Развиваме се”, смята защитникът Валентин Антов.

Снимка: Старт фото