Левски пак не успя срещу ЦСКА 1948

0
0
501

ЦСКА 1948 и Левски завършиха 2:2 в първия мач от първата шестица на плейофите. За “червените” голове вкараха Ивайло Чочев и Парвизджон Умарбаев в началото на всяко полувреме, а за “сините” точни бяха бразилците Рикардиньо и Уелтън. Теренът се игра на подгизналия терен от проливния дъжд на стадион “Витоша”.

В състава на Левски се завърнаха изтърпелите наказание Филип Кръстев и Андриан Краев. Треньорът на домакините Тодор Янчев направи три промени в състава си в сравнение с предишния мач в сряда, като сред титулярите попаднаха Ивайло Чочев, Сидклей и Марио Топузов.

Мачът започна чудесно за ЦСКА 1948, който поведе при първата си възможност. При центриране от корнер отдясно, голмайсторът на домакините Ивайло Чочев бе изпуснат от Сонко Сундберг, който го остави зад гърба си, и отблизо с глава вкара в левия ъгъл на вратата на Пламен Андреев. Това бе 20-и гол за халфа от началото на сезона, като той води убедително в класацията на стрелците в първенството.
Веднага след това Жереми Петрис от “сините” нахлу в наказателното поле, но успередният му пас бе пресечен в последния момент от Симеон Петров, който изби в корнер.
В десетата минута Роналдо от Левски проби и центрира остро, като Рикардиньо с малко се размина с топката.

В 18-ата минута Рикардиньо успя да изравни за “сините”. Андриан Краев започна атака отляво, като защитата на “червените” не успя да изчисти добре топката. Тя попадна в Ивелин Попов, който изведе Рикардиньо зад гърба на защитата и бразилецът с левия крак стреля покрай вратаря Даниел Наумов в мрежата.
В 25-минута Попов спря топката на Филип Кръстев, който центрира без забавяне, а на задна греда Уелтън с глава изпревари Стив Фуртадо и нанесе удар във вратата, който Наумов само успя да докосне, но топката влезе във вратата му – 1:2.

В 35-ата минута Левски можеше да вкара и трети гол. Вратарят Наумов се подхлъзна на подгизналия от дъжда терен и не успя да изчисти топката, която попадна у Ивелин Попов. Той напредна и стреля, но ударът му бе блокиран от Елитон.
В 42-рата минута шут на Георги Русев от домакините бе блокиран от Келиан ван дер Каап.

На почивката Янчев смени неубедителния Фуртадо с Реян Даскалов.
В 47-ата минута при контраатак ана Левски Кръстев подаде на Роналдо, а ударът на бразилеца бе избит от Наумов в корнер. В следващата атака ЦСКА 1948 изравни. Александър Колев центрира отдясно, топката бе върната от Марио Топузов пред самата врата на Левски, където Парвизджон Умарбаев абсолютно сам вкара с мощен удар, който направи безпомощен Андреев.
В 76-ата минута Русев изведе Чочев между централните защитници на “сините”, той стреля без забавяне с левия крак, а Андреев изби топката в ъглов удар.
В 88-ата минута Русев от домакините центрира от фал, а Елитон надскочи двама защитници на Левски и като по чудо не вкара с глава.
В последните секунди на мача удар на резервата на Левски Илиян Стефанов от изгодно положение бе блокиран.
ЦСКА 1948 запази трето си място в класирането, както и разликата от 5 точки срещу четвъртия Левски. “Сините” вече са с две точки пред Черно море, който днес гостува на ЦСКА в Пазарджик.

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стив Фуртадо (46 – Реян Даскалов), Симеон Петров, Елитон, Сидклей, Емил Ценов, Парвиз Умарбаев (60 – Радослав Кирилов), Ивайло Чочев, Марио Топузов (60 – Бирсент Карагарен), Георги Русев (86 – Педриньо), Александър Колев

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Ванделсон Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Уелтън (90 – Джавад Ел Джемили), Ивелин Попов (53 – Асен Чандъров), Роналдо (90 – Марин Петков), Рикардиньо (65 – Илиян Стефанов)