Левски удари ЦСКА с 2:0

0
0
1384

Левски победи ЦСКА с 2:0 в дербито на XI кръг. Пред 22 000 зрители на Националния стадион головете вкараха резервата Илиян Стефанов (78) и Уелтън (81). Така тимът на Мъри Стоилов записа втори пореден успех над “червените”, след като през май ги сломи във финала за купата.
На трибуните преобладаваха феновете на символичните домакини, които бяха 15 000, докато “червените” купиха само 7000 билета предвид бойкота на сектор “Г”.

Левски започна по-добре срещата, след като Уелтън лесно преодоляваше “червената” отбрана. В 10-ата минута той пусна към Роналдо, който от 5-6 м видя как ударът му е париран от Густаво Бусато. После ВАР спаси “сините”. След бърза контра Маурисио Гарсес подаде към Лазар Туфегджич, който стреля в тялото на Пламен Андреев. Последва опит на Хосе Кордоба да изчисти топката, но той също я прати в тялото на своя вратар. Този път обаче след това тя влетя във вратата и се получи куриозен автогол. ВАР отмени попадението заради засада на сърбина.
След 30 мин. игра топката падна на крака на Джонатан Линдсет, който отправи фантастичен удар от воле, но топката се отби в страничната греда на Андреев, който пак бе спасен. Още в ответната атака Уелтън за пореден път си поигра със защитата. Подаде остро към Роналдо, но той не успя да засече на сантиметри пред вратата.

Втората част темпото на игра спадна, а на терена имаше доста грешки, накъсвания и нерви. В 62-ата минута играта бе прекъсната, след като феновете на “сините” запалиха димки и факли.
В заключителните минути левскарите нокаутираха съперника. Първо Юрген Матай и Брадли де Нойер не се разбраха при нападение на Левски, Стефанов открадна топката, преодоля Бусато и безпроблемно я прати в празната врата.
Бразилците довършиха гостите. При брилянтна контраатака Роналдо пусна невероятен извеждащ пас към Уелтън, който елегантно я прати в мрежата на сънародника си Бусато. В добавеното време Иван Турицов (90+1) бе изгонен от рефера Драгомир Драганов, след като удари с лакът в лицето Уелтън.

В класирането Левски събра 21 т. и се изкачи на пето място. Тимът на Мъри Стоилов е на 2 т. от лидера ЦСКА 1948. ЦСКА остава трети с 22 т. и мач по-малко от “сините”.