Левски остана без треньор след загуба от Ботев Пд

0
0
360

Старши треньорът на Левски Живко Миланов обяви, че подава оставка след загубата от Ботев Пловдив с 1:3 на „Коматево“. Той съобщи, че е информирал вече футболистите в съблекалнята за своето решение. Миланов каза, че хората, които управляват клуба ще трябва да вземат решение оттук нататък.

„Равностойно първо полувреме. След 45-ата минута дузпа с червен картон. Отбелязахме си и нелеп автогол. Оттам нещата приключиха за нас. Тежък двубой. На „Коматево“ се играе трудно. Това се опитах да обясня на момчетата. Отборът на Ботев ще бъде прекалено мотивиран, доста агресивен и ние трябваше да отговорим на това. През първото полувреме нещата се получиха до дузпата, което беше решаващо и за мача. Точно преди почивката да получиш дузпа и да загубиш човек има и психологически ефект. След нелепия автогол нещата станаха много трудни за нас“, коментира Миланов.
„Има неопитност. Имаме човек в линията на защитата, който не е на тази позиция. Надяваме се в скоро време да бъде оправен другия централен защитник и да има по-голям синхрон.“

„Дузпа с червен картон беше определящо за този двубой. Опитахме се да се върнем, но след автогола… Трябва да си поемем вината, както и аз“, добави той.
„На момчетата им е нужна нова мотивация. Бих си поел отговорността. Искам да кажа, че ще говоря утре с ръководството. Подавам си оставката като старши треньор на Левски. Да решат хората, които управляват какво ще се случи оттук нататък. Ще ги информирам за моята оставка. Бил съм през цялото време временен наставник. Опитах се да помогна, доколкото мога. Оттук нататък момчетата сами трябва да излязат от тази дупка. Аз съм сигурен, че ще го направят. Нужно им е постоянство. Не може един мач да играеш на добро ниво, а в следващия мач да паднеш долу. Съобщих им на футболистите. Казах им, че вината я поемам аз, но те остават в тази съблекалня. Те са хората на терена и сами трябва да излязат от тази ситуация. Някой трябва да поеме отговорност за тези слаби резултати. Утре ще преценим какво трябва да се случи. Окончателната дума ще има ръководството. Левски има голяма фенска маса и ако няма нужните резултати, затова някой ще трябва да поеме съответната отговорност. Решението ще бъде съобщено от отговарящите за това хора“, каза още Живко Миланов. През сезона той изведе “сините” само една победа, като в “Коматево” те инкасираха четвърта загуба.

Иначе Ботев Пловдив победи с 3:1 Левски в мач с множество положения и интересни ситуации от V кръг на efbet Лига, игран на стадиона в квартал Коматево. Победата на „канарчетата“ дойде след точно изпълнена дузпа от Тодор Неделев, автогол на Симеон Славчев и гол на Антоан Бароан, докато за Левски точен от 11-метров наказателен удар бе Радослав Цонев. С тази победа Ботев Пловдив временно оглави временното класиране на efbet Лига, докато за Левски това бе четвърта загуба в 5 мача от началото на първенството.
Първото полувреме мина на един дъх, като атаките към двете врати следваха една след друга. В 12-ата минута гол на Антоан Бароан не бе зачетен от Видео асистент рефера (ВАР) заради засада. Изключително активен за домакините бе капитанът им Тодор Неделев, който не спираше да тормози защитниците на Левски. От другата страна на високо ниво игра Георги Миланов, който в средата на полувремето отправи чудесен удар от границата на наказателното поле, но Георги Аргилашки се отличи с добро спасяване. В самия края на полувремето домакините получиха шанс да изпълнят дузпа, която бе първа за тях в българския футболен елит от две години насам. Тя бе отсъдена за нарушение на Патрик-Габриел Галчев срещу Па Конате в наказателното поле. Младият защитник на „сините“ бе изгонен с директен червен картон, а съдията на мача Ивайло Стоянов-Сватбата посочи бялата точка. Тодор Неделев не сгреши от 11-те м – 1:0 за Ботев Пд!
През второто полувреме Левски опита да задържи топката за по-дълги периоди от време, въпраки че беше с 10 души на терена. Въпреки това в 63-ата минута Ботев Пд поведе с 2:0 след нелеп автогол на Симеон Славчев. Между 75-ата и 80-ата минута паднаха нови два гола. Първо Антоан Бароан направи резултата 3:0 за Ботев Пд, но след това Радослав Цонев върна един гол за Левски от дузпа. До края на мача до нови голове не се стигна.
В продължението на мача съдията Ивайло Стоянов спести втори жълт картон на Христос Шелис, който направи много цинично нарушение срещу Антоан Бароан, като първо се опита да скъса фланелката и шортите на нападателя, а после го избута в гръб. Малко след това Левски получи шанс да обстрелва вратата на домакините от непосредствена близост до наказателното поле, но ударът на Радослав Цонев бе спасен и резултатът остана 3:1 за Ботев Пловдив.

В следващия шести кръг от efbet Лига Ботев Пд ще гостува на Царско село, докато Левски ще има трудно домакинство на стадион „Георги Аспарухов“ на Берое.