Левски събра 80 000 лв. за бедстващите в Карловско

0
0
254

Левски победи съимениците си от Карлово с 4:0 в приятелски благотворителен мач в помощ на пострадалите от наводненията в общината. Преди началото на срещата бяха продадени 2 117 виртуални билета, към които се прибавят и приходите от физическите такива. Футболистите на Левски също си закупиха билети, с които да подпомогнат инициативата. Според запознати “сините” се събрали общо към 80 000 лв., които ще бъдат дарени за бедстващите в Карловско.

“Сините” поведоха още в 4-ата минута, когато Ивелин Попов получи пас от Георги Миланов и с техничен завършващ удар прати топката във вратата. В първия четвърт час Левски владееше инициативата, а в 12-ата минута Петрис центрира към Роналдо в наказателното поле, но бразилецът не успя да отправи хубав удар.
В 20-ата Миланов изведе Ивелин Попов, който овладя и подаде към Петрис, но французинът не успя да превърне паса в гол. Пет минути след това дойде най-доброто положение за Левски (Карлово), когато Борис Бисеров остана сам срещу Николай Михайлов, но стреля неточно с глава.

В 30-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле, където Андриан Краев отблизо вкара за 2:0. Осем минути след това Георги Миланов центрира от корнер, а Краев стреля с глава, но не намери целта. В 42-ата минута Жереми Петрис намери Ивелин Попов фронтално срещу вратата и за Попето не бе проблем да се разпише за 0:3.

За втората част Иван Андонов замени Николай Михайлов на вратата на столичани и сложи капитанската лента. Никола Църовски, Денис Динев, Калоян Стрински, Васил Василев, Ивайло Марков, Антон Иванов и Нейтън Олдър също се появиха в игра за Левски.
Първата възможност бе в 58-ата минута, когато юношата Калоян Стрински отправи силен удар към вратата на Карастойков, но стражът на Левски Карлово се справи с опасността. Две минути след това отново Карастойков бе последната преграда пред гола за Стрински.
Атанас Килов и Мартин Тодорски се появиха в игра в 60-ата минута на местата на Патрик-Габриел Галчев и Абдулахи Шеху. Въпреки смененият състав за второто полувреме тимът на Станимир Стоилов продължи да владее инициативата.

В 78-ата минута Ивайло Марков проби отляво, финтира играч на домакините и центрира, но нямаше негов съотборник, който да успее да засече топката във вратата. При четвъртия си опит Калоян Стрински успя да се разпише, пращайки топката в опразнената врата за 0:4.

Левски: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 12. Абдулахи Шеху, 17. Велтон, 18. Роналдо, 22. Патрик-Габриел Галчев

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Нейтън Олдър, 44. Денис Динев, 31. Димитър Андонов, 32. Атанас Киров, 34. Мартин Тодорски, 35. Антон Иванов, 36. Ивайло Марков, 37. Калоян Стрински, 38. Васил Василев, 42. Никола Църовски