Левски разби Витоша, бразилци блестят

0
0
238

Левски победи Витоша (Бистрица) с 4:0 в поредната си контрола, играта на терен №2 на комплекс “Георги Аспарухов”. Попаденията бяха дело на Рикардиньо от дузпа, Уелтън и Ивелин Попов, а Слави Паскалев от гостите си отбеляза автогол.

Станимир Стоилов пусна различен състав от контролата с Марица Пд (1:2) вчера, като единствено Патрик-Габриел Галчев и Асен Чандъров пак започнаха като титуляри. Това бе трета контрола за Левски в последните пет дни, като преди това тимът победи Ботев (Враца) с 2:0.

В десетата минута Роналдо стреля от наказателното поле, като топката се отби от левия стълб на вратата на гостите и се върна на терена, а Рикардиньо направи добавка, но от малък ъгъл стреля в аут.
В 21-вата минута Ивелин Попов стреля от пряк свободен удар пред наказателното поле, но изкара топката над вратата. Малко по-късно Уелтън не успя да уцели добре топката от удобна позиция.
В 26-ата минута Рикардиньо стреля от границата на наказателното поле, топката мина през ръцете на вратаря Калоян Петков, но се отби в десния стълб.
Малко след половин час игра и Уелтън стреля след пас на Попов, а топката пак мина на сантиметри от външната страна на левия стълб.

В 35-ата минута Витоша нанесе първия си удар, като Стивън Славков стреля, а Николай Михайлов спаси. Веднага след това Калоян Петков спаси шут на Уелтън и удар с глава на бразилеца. В последната минута на първата част Удар на Ивелин Попов бе спрян с ръка от защитник, а Рикардиньо вкара от отсъдената дузпа, като стреля в средата на вратата.

В 52-рата минута Галчев пусна пас на празна врата, но Рикардиньо се забави малко и не успя да засече топката в мрежата, въпреки шпагата си. В 66-ата минута Уелтън направи резултата 2:0. Той прехвърли вратаря на гостите Борис Груев, а след това с глава вкара топката във вратата.
В 73-ата минута Слави Паскалев си вкара автогол след остро центриране на Роналдо, който бе изведен отдясно от Попов. В 76-ата минута Рикардиньо се пребори за топката и я чукна пред вратата, като Ивелин Попов я догони и вкара за 4:0.
Веднага след това почти целият състав на Левски бе заменен и на терена влязоха осем момчета от “синята” академия.
Левски посреща Локомотив (София) в събота от 20:00 часа в мач от 25-ия кръг на efbet Лигата.

Съставът на Левски: Николай Михайлов (46 – Иван Андонов), Патрик-Габриел Галчев (70 – Дейвид Михалев), Хосе Кордоба, Келиан ван дер Каап, Цунами, Андриан Краев, Асен Чандъров, Ивелин Попов, Уелтън, Роналдо, Рикардиньо (Георги Коричков, Димитър Андонов, Александър Божилов, Никола Бандев, Антоан Стоянов, Калоян Стрински, Кристиян Красимиров, Преслав Бачев, Борислав Рупанов)

Съставът на Витоша: Калоян Петков, Красимир Панчев, Слави Паскалев, Давид Ганчев, Георги Амзин, Цветомир Вачев, Станислав Петров, Кирил Янакиев, Деян Христов, Стивън Славков, Криситиян Димитров