Левски разби аматьори в Дубай

0
0
490

Левски разби аматьорския Гълф Юнайтед с 4:0 в последна контрола от подготвителния лагер в Дубай. Играчите на мъри Стоилов доминираха през целия мач и с експерименталния си състав, за да зарадват отново феновете. Столичани откриха резултата след само 8 минути игра, като автор на гола беше Келиан Ван Дер Каап. Нидерландецът успя да удвои резултата в 54-а минута. Осем минути по-късно и Уелтън се разписа, за да направи резултата класически. А Марин Петков оформи крайния резултат в 82-а минута.
За местния тим пък личеше името на бившата звезда на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня. 39-годишният краен бранител, който има над 60 мача и за националния отбор на Франция, игра титуляр срещу “сините”. Мениджър на отбора е бившият защитник на Нюкасъл Стив Тейлър.

Двубоят започна с активна игра на “сините” и попадението на Ван дер Каап не закъсня. Хората на Стоилов продължиха да доминират и пропуснаха да поведат 2:0. Роналдо не можа да удвои, а Филип Кръстев се забави и сбърка с последното подаване, като пред голлинията го чакаше Стефанов.
Последва греда на Асен Чандъров в 19-ата минута. Халфът изстреля плътен удар от 20 метра, който се отби в дясната греда. Ван дер Каап с глава пропусна да удвои, тъй като вратарят Джонстън спаси, а малко след това изби и хубав изстрел на Галчев.
В 29-ата минута Марин Петков падна лошо на врата си след единоборство със Саня и стресна щаба на “сините”, като имаш нужда от лекарска намеса. Младият играч обаче поиска да продължи да играе и с върна на терена.
Илиян Стефанов с глава пропусна ново положение, а оборотите на игра паднаха и футболистите на Левски не бяха толкова опасни последните минути на първата част.

“Сините”, които направиха една рокада и вместо Роналдо започна Рикардиньо, вдигнаха оборотите. Попов пробва много хубав удар, който мина встрани. В 54-ата минута Левски удвои след нов гол на Ван дер Каап. Този път Рикардиньо свали топката пред вратата и нидерландецът засече топката в мрежата. Само осем минути по-късно резултатът вече беше 3:0, а голмайстор този път беше Уелтън.
Темпото на мача постепенно спадна, но имаше време за още един гол. Такъв на Рикардиньо бе отменен заради игра с ръка. Десетина минута преди края на мача обаче бразилецът подаде на Марин Петков, който вкара за крайното 4:0.

Левски – Гълф Юнайтед 4:0

1:0 Келиан ван дер Каап 8′

2:0 Келиан ван дер Каап 54′

3:0 Уелтън 62‘

4:0 Петков 82‘

Левски: 13. Михайлов, 5. Ван Дер Каап, 22. Галчев, 8. Краев, 20. Чандъров, 14. Стефанов, 30. Кръстев, 10. Попов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 88. Петков;

Гълф Юнайтед: 1. Джонстън, 2, Есаме, 5. Шийлс, 30. Бейсли, 70. Бузаид, 32. Гиампо, 7. Самсон, 25. Кофи, 23. Мазиумиан, 34. Брааф, 3. Саня;