Левски победи араби в Дубай

0
0
438

Левски победи дубайския Ал Насър с 2:1 в първата си контрола от зимния лагер в ОАЕ. По настояване на домакините срещата не беше излъчвана по нито една телевизия. Сред избраниците на Станимир Стоилов за мача бяха новите попълнения – Кристиан Димитров и Рикардиньо.

“Сините” поведоха още в първата минута след комбинация между Илиян Стефанов и Марин Петков, който шутира с левия крак и я изпрати във вратата на съперника (1:0). Малко след това Илиян Стефанов отправи удар с глава след центриране на Кръстев, но не намери очертанията на вратата.
Петрис изведе Петков по дясното крило след четвърт час игра, той центрира, Рикардиньо стреля с глава в наказателното поле, но вратарят на Ал Насър спаси.
Домакините от Ал Насър показаха зъби в 20-ата минута и Раян стреля, но Николай Михайлов спаси.

Само две минути след това Марин Петков вкара втори гол за “сините”, след като направи двойно подаване със Стефанов и от точката на дузпата изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ал Насър (2:0). Уелтън проби отляво в 26-ата минута, намери Илиян Стефанов на точката на дузпата, той шутира, но вратарят на домакините изби. При опита за добавка Рикардиньо извърши нарушение срещу стража на съперника.
До края на полувремето нямаше интересни ситуации пред двете врати.

Втората част започна с шест промени за Левски и на терена се появиха Пламен Андреев, Цунами, Асен Митков, Ноа Сонко Сундберг, Роналдо и Асен Чандъров. Минути след почивката Райън Мендеш успя да върне едно попадение за Ал Насър след пас на Таарабат и силен шут към вратата на Левски (2:1).
Левски направи още три промени в тима си, а на терена се появиха Преслав Бачев, Келиан ван дер Каап и Антоан Стоянов.

Десет минути преди края гол на Левски бе отменен заради засада. Сундберг стреля с глава, вратарят на домакините изби, топката попадна в Келиан ван дер Каап, той шутира и прати топката в мрежата, но играч на “сините” е бил в засада според страничния съдия.

До края нов гол не падна и Левски записа победа с 2:1 в първата си контрола в ОАЕ. Столичани ще останат в Дубай до края на месеца, а за този период са предвидени общо шест проверки.